Genç Erkek Voleybol Milli Takımımız hazırlıklarına devam ediyor

05 – 08 Ocak 2017 tarihleri arasında Hırvatistan’ın Kastel Stari şehrinde 2017 FIVB U21 Erkekler Dünya Voleybol Şampiyonası Avrupa Kıta Elemeleri Birinci Raunt B Grubu’nda Letonya, Belçika ve ev sahibi Hırvatistan ile mücadele edecek olan Genç Erkek Voleybol Milli Takımımız, çalışmalarına Ankara’da devam ediyor.

Millilerimiz bugün (21 Aralık 2016) Başkent Voleybol Salonu’nda JeoPark Kula Belediyesi ile 3 set üzerinden oynanan hazırlık maçından 25-22, 25-23 ve 19-25’lik setlerle 1-2 mağlup ayrıldı.

Karşılaşmanın sonunda değerlendirmelerde bulunan Genç Erkek Voleybol Milli Takım Başantrenörü Kazım Hidayetoğlu, “Genç Erkek Voleybol Milli Takımımız, Efeler Ligi ve 1. Lig’de mücadele eden çok değerli sporculardan oluşuyor. İleride Türkiye’yi üst seviyelerde temsil edeceklerine inanıyorum. FIVB‘nin önemli yarışmalarından biri olan Gençler Dünya Voleybol Şampiyonası’na katılım hakkı kazanabilmek için 1. ve 2. Eleme turlarını başarıyla tamamlamak gerekiyor. Bu da uzun ve zor bir süreç. Ekip olarak bu süreçte çok çalışacağız ve başarmak için elimizden geleni yapacağız.” şeklinde ifadelerde bulundu.

Genç Erkek Voleybol Milli Takım oyuncularından Oğulcan Yatgın ise, “Kamp oldukça yoğun geçiyor. Yeni bir başantrenörümüz ve yeni bir sistemimiz var. Oldukça sıkı çalışıyoruz. Turnuvanın tarihi çok yakın ve dolayısıyla hazırlık süremiz kısıtlı. Ama biz var olan süremizi çok kaliteli ve sıkı çalışarak geçiriyoruz. Bu süreçte hem yavaş yavaş takım uyumunu sağlıyoruz hem de yeni sistemimizi oturtuyoruz. İnanıyorum ki elemelerde ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz ve finallerdeki yerimizi alacağız.” dedi.


Haberi Paylaş