Genç Erkekler 5.’lik için mücadele edecek

FIVB Erkekler 21 Yaş Altı Dünya Voleybol Şampiyonası klasman (5-8.’lik) maçında Türkiye Hindistan’ı 3-1 yendi.

Uluslararası Voleybol Federasyonunun (FIVB) Ankara ve İzmir’in ev sahipliğinde düzenlediği ve yarın sona erecek şampiyonanın Ankara ayağında Türkiye ile Hindistan karşı karşıya geldi. Maça sayılarla ve iyi savunma yaparak başlayan milliler, teknik molaya 8-4 önde girdi. Aranın ardından karşılıklı hücümlarla devam eden mücadelede iki takımda sayılar bulurken, Türkiye, Gökhan Gökgöz’ün etkili oyunuyla farkı 6 sayıya çıkararak durumu 18-12’ye getirdi. Oyunun kontrolünü ele alan genç
milliler, ilk seti de 25-18 kazandı.
Maçın ikinci setinin başında servis atmakta zorlanan Türkiye, rakibine basit sayılar vermesine rağmen teknik molayı 8-7 üstün kapatmayı başardı. Bu sette daha etkili olan Hindistan, Sohan ile sayılar bulurken, set sonuna 18-17 önde girdi. Milliller, bu dakikalardan sonra oyuna ağırlığını koyarken, Metin Toy ile üst üste bulduğu sayılarla bu seti de 25-23 aldı.
Üçüncü sete iyi savunma yaparak başlayan Türkiye, oyunun kontrolünü tamamen ele alırken, teknik molayı 8-3 üstünlükle kapattı. File önündeki etkili oyunuyla rakibinin bol hata yapmasını sağlayan genç milliler, seti 25-20, maçı da 3-0 kazandı.
Bu sonucun ardından Türkiye, İran ile yarın 13:30’da dünya beşinciliği
için mücadele edecek.
      
Salon: TVF Başkent
Hakemler: Paul Szabo Alexi (Romanya), Marcin Herbik (Polonya)
Türkiye: Koray Şahin, Baturalp Burak Güngör, Gökhan Gökgöz, Metin Toy,
Murat Yenipazar, Uğur Güneş, (Alperay Demirciler, Vahit Emre Savaş, Yasin Aydın)
Hindistan: Yashvanth, Sohan, D’Costa, Deepesh, Katariya, Suresh,
(Shravan, Karthik )
Setler: 3-0 (25-18, 25-23, 25-20)
Süre: 74 dakika (23, 27, 24)
 Haberi Paylaş