Genç Erkekler emin adımlarla yürüyor

Avrupa Şampiyonası finallerinde mücadele eden Genç Erkek Milli Takım, önlerinde kalan iki maçı kazanarak gruptan çıkmak arzusunda. Finallere verilen bir günlük arayı şehir gezisi yaparak geçiren Genç Millilerde moraller yerinde.

Şampiyonaya çok iyi başlayan Filenin Genç Aslanları, ilk maçında Almanya’yı, ikinci maçında da ev sahibi Danimarka’yı 3- 0’lık net sonuçla yenip şampiyonaya çok iyi bir başlangıç yapmış, İspanya müsabakasını da tie-break setinde kaybetmişti ve bir puan almıştı. 8’er puanlı İspanya ve Bulgaristan’ın ardından üçüncü sırada bulunan Genç Erkek Milli Takım, bu skorla ilk sekiz takım arasına kalmayı başarmış oldu.

Genç Erkekler, yarın (28 Ağustos Salı) saat 18. 30’da Bulgaristan ile karşılaşacak. Millilerimiz bu maçı kazanmaları halinde grup birinciliği şansıda elde edecek.

Takımda umut havası var
İspanya maçında yaptıkları iki basit hatadan maçı kaybettiklerini belirten takım kaptanı Burak ve arkadaşları, “Maçı kaybettiğimize çok üzüldük. Takım olarak İspanya’dan daha iyiydik. Grupta da favori gösteriliyorduk. Final setinde, 13- 13’te yaptığımız iki hata maçı kaybetmemize neden oldu. Bulgaristan ile yapacağımız maçı kazanıp kaybettiğimiz puanı telafi edeceğiz. Son maçımızda da Yunanistan’ı yenip grubu lider bitireceğimize inanıyoruz” şeklinde konuştular.

Haber ve fotoğraflar: Tayyar Sümen

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.