Genç Erkeklerde ilk dört belli oldu

Çek Cumhuriyeti’nin Brno şehrinde devam eden Genç Erkekler Avrupa Şampiyonasında final four’a kalan takımlar belli oldu.

Grup karşılaşmaları sonunda A Grubunda birinci olan Rusya ile ikinci Almanya, B Grubunda ise lider Fransa ile grubu ikinci tamamlayan Hollanda final four’a kalan takımlar oldular.

Gruplarda üçüncü ve dördündü olan takımlar ise (İtalya, Belçika, Beyaz Rusya, Hırvatistan) 5-8 sıralaması için mücadele edecek.

Çek Cumhuriyeti, Slovenya, Türkiye ve Polonya grup karşılaşmalarında beşinci ve altıncı sırada yer alarak turnuvaya veda ettiler.

Yarın oynanacak olan yarı final maçları ile 5-8 maçlarının programı söyle:

Yarı Final
17:00 Rusya – Almanya
19:30 Hollanda – Fransa

5-8 sıralama maçları
12:00 İtalya – Hırvatistan
14:30 Belçika – Beyaz Rusya

1.GRUP
Date Time Opponents Sets 1 2 3 4 5
30.08.2008  ALMANYA BELÇİKA 3-0 25-20 25-22 25-18 -:- -:-
30.08.2008  İTALYA TÜRKİYE 3_1 25-19 21-25 25-19 25-22 -:-
30.08.2008  POLONYA RUSYA 2_3 14-25 25-21 25-21 9_25 6_15
31.08.2008 ALMANYA İTALYA 3_2 23-25 25-16 25-17 22-25 15_6
31.08.2008  BELÇİKA RUSYA 1_3 20-25 19-25 25-21 22-25 -:-
31.08.2008  TÜRKİYE POLONYA 3_1 25-21 25-22 21-25 27-25 -:-
01.09.2008 İTALYA BELÇİKA 3_1 19_25 25_20 26-24 25-23 -:-
01.09.2008  POLONYA ALMANYA 0-3 18-25 19-25 22-25 -:- -:-
01.09.2008  RUSYA TÜRKİYE 3-0 25-23 25-Ara 25-15 -:- -:-
03.09.2008  İTALYA POLONYA 1_3 23-25 22-25 25-23 19-25 -:-
03.09.2008  BELÇİKA TÜRKİYE 3-0 25-23 25-21 29-27 -:- -:-
03.09.2008  ALMANYA RUSYA 1_3 22-25 21-25 26-24 25-27 -:-
04.09.2008  POLONYA BELÇİKA 1_3 22-25 23-25 27-25 16-25 -:-
04.09.2008  TÜRKİYE ALMANYA 1_3 25-22 18-25 19-25 14-25 -:-
04.09.2008 RUSYA İTALYA 3_1 27-29 25-14 25-15 25-21 -:-
2.GRUP
Date Time Opponents Sets 1 2 3 4 5
30.08.2008  HIRVATİSTAN B. RUSYA 3_1 25-22 19-25 25-20 25-23 -:-
30.08.2008  ÇEK CUM. FRANSA 0-3 25-27 18-25 20-25 -:- -:-
30.08.2008  HOLLANDA  SLOVENYA 3-0 25-18 25-21 25-18 -:- -:-
31.08.2008  B. RUSYA FRANSA 0-3 27-29 15-25 20-25 -:- -:-
31.08.2008 SLOVENYA ÇEK CUM. 0-3 14-25 23-25 19-25 -:- -:-
31.08.2008  HIRVATİSTAN HOLLANDA 2_3 19-25 19-25 25-20 25-22 11_15
01.09.2008  FRANSA SLOVENYA 3-0 25-17 25_12 25-20 -:- -:-
01.09.2008  ÇEK CUM. HIRVATİSTAN 1_3 25-14 18-25 19-25 19-25 -:-
01.09.2008  HOLLANDA  B. RUSYA 1_3 24_26 25-21 26-28 18-25 -:-
03.09.2008  HIRVATİSTAN FRANSA 0-3 23-25 18-25 21-25 -:- -:-
03.09.2008  HOLLANDA  ÇEK CUM. 3-0 25-16 25-15 25-18 -:- -:-
03.09.2008  B. RUSYA SLOVENYA 3_1 25-20 25-18 22-25 25-19 -:-
04.09.2008 FRANSA HOLLANDA 1_3 21-25 23-25 25-21 26-28 -:-
04.09.2008  ÇEK CUM. B. RUSYA 1_3 22-25 26-24 21-25 21-25 -:-
04.09.2008  SLOVENYA HIRVATİSTAN 3_1 23-25 25-19 30-28 25-23 -:-

Final Ranking Matches Points Sets
Rank Team total won lost . won lost
1 RUS RUSYA 5 5 0 10 15 5
2 GER ALMANYA 5 4 1 9 13 6
3 ITA İTALYA 5 2 3 7 10 11
4 BEL BELÇİKA 5 2 3 7 8 10
5 POL POLONYA 5 1 4 6 7 13
6 TUR TÜRKİYE 5 1 4 6 5 13
Final Ranking Matches Points Sets
Rank Team total won lost . won lost
1 FRA FRANSA 5 4 1 9 13 3
2 NED HOLLANDA 5 4 1 9 13 6
3 BLR B. RUSYA 5 3 2 8 10 9
4 CRO HIRVATİSTAN 5 2 3 7 9 11
5 CZE ÇEK. CUM 5 1 4 6 5 12
6 SLO SLOVENYA 5 1 4 6 4 13


Haberi Paylaş