Genç Erkeklerin rakipleri belli oldu

2008 Genç Erkekler Avrupa Şampiyonası kura çekimi bugün Çek Cumhuriyeti’nin Brno kentindeki New Town salonunda çekildi ve finallere kalan Genç Erkeklerin rakipleri belli oldu.

Kura çekimine CEV As Başkanı Riet Ooms, Avrupa Spor Organizasyonu Komitesi Delegesi Periklis Bakodimos, Çek Cumhuriyeti Voleybol Federasyonu Başkanı Antonin Lebl, Genel Sekreter Jan Zizka, Brno Belediye Başkanı Roman Konderka ve 30 davetli katıldı.

Avrupa Şampiyonasına katılan 12 takım, 6 takımdan oluşan iki gruba ayrıldı. Kura çekimi sonrasında Türkiye 1. Grupta yer aldı. Genç Erkek Millilerimizin gruptaki rakipleri ise son Avrupa Şampiyonasında dereceye giren Polonya, Belçika, Rusya, Almanya ve İtalya oldu. Grup karşılaşmaları Vodová Spor Salonunda oynanacak.

2. Grupta ise Hollanda, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan Slovenya, Beyaz Rusya ve son Avrupa Şampiyonu Fransa bulunuyor. Bu grubun karşılaşmaları ise Bohunice Spor Salonunda oynanacak.

Kura çekiminde konuşan CEV As Başkanı Riet Ooms, ilk bakışta 1. Grubun daha güçlü ve rekabet dolu gözüktüğünü ama kura çekiminin CEV kurallarına göre adil bir şekilde yapıldığını belitti. Ve bu görüşün ancak turnuva başladığına doğrulanabileceğini söyledi. 

2008 Genç Erkekler Avrupa Şampiyonası 30 Ağustos- 7 Eylül 2008 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’nin Brno kentinde oynanacak.


Haberi Paylaş

Comments are closed.