Genç Kız Milli Takımı İstanbul’da kampta

Dünya Şampiyonası elemelerine hazırlanan Genç Kız Milli Takımı kamp çalışmalarını Peru Milli Takımı ile birlikte İstanbul’da sürdürüyor.

4 Grup’ta oynanan Avrupa Kıta elemesinde Genç Kız Milli Takımımız Slovakya’daki grupta yer alacak. Antrenörlüğünü İsmail Yengil’in, yardımcı antrenörlüğünü ise Ali Kamberoğlu’nun yaptığı Genç Kız Milli Takımımızın Menajerliğini Onur Çarıkçı, Masörlüğünü Betül Çelik ve İstatistik antrenörlüğünü Gencer Yarkın yapıyor. 

Milli takım kafilesinde şu oyuncular yer alıyor;
Pasörler; Cansu Aydınoğulları (Beşiktaş), Gamze Alikaya (Galatasaray), Pelin Ceylan (Karşıyaka)
Orta Oyuncular; Diclenur Babat (Vakıfbank G.S), Özgenur Yurtdagülen (Yeşilyurt), Ebru Mandacı (İller Bankası)
Köşe Oyuncular; Ceren Kestirengöz (Vakıfbank G.S.), Melis Durul (Eczacıbaşı), Ezgi Dağdelenler (İller Bankası), Ezgi Arslan (Galatasaray), Kübra Tanrıkulu (S.G.K.), Müge Örencik (Yeşilyurt), Cansu Çetin (Eczacıbaşı)
Liberolar; Gizem Örge (Nilüfer Belediye), Buse Kayacan (Karşıyaka)

15 kişi ile hazırlıklarını sürdüren Milli takım kafilesi pazartesi günü 12’ye düşecek.
Çarşamba gününe kadar İstanbul’da kamp çalışmalarını sürdürecek olan Genç Kız Milli Takımı Perşembe günü sabah saatlerinde turnuvanın oynanacağı Slovakya’ya hareket edecek.

Milli takımımız ilk maçını 20 Mayıs Cuma günü saat 16.30’da Bulgaristan ile, ikinci maçını 21 Mayıs cumartesi günü 16.30’da Fransa ve son maçını 22 Mayıs Pazar günü 20.00’de ev sahibi Slovakya ile oynayacak.

19-30 Temmuz tarihleri arasında Peru’da yapılacak Dünya Şampiyonası’na Avrupa kıtasında oynanacak 4 grup birincisi ve 4 grup içinde en iyi ikinci olan takım katılacak.

PERU İLE HAZIRLIK MAÇLARI YAPILIYOR
Genç Kız Milli Takımımız İstanbul’da Peru ile ikili kamp yapıyor. Cuma günü yapılan ilk maç 5 set üzerinden oynandı ve Genç Kızlar rakibini 5 sette de yendi. Milliler Peru ile bugün saat 17.30 ve yarın 17.00’de bir maç daha oynayacak.  

Milli takım antrenörü İsmail Yengil kamp çalışmalarının ilk aşamasını Ankara’da tamamlayarak İstanbul’a geldiklerini kaydederek şunları söyledi; “İstanbul’a gelme sebebimiz Peru ile hazırlık maçları yapmak. 3 hazırlık maçı yapacağız ilkini 5-0 kazandık. 3 maçın sonunda artık kadromuzu belirleyeceğiz. Bizim için en önemlisi 3’üncü maç olacak. Çünkü ilk iki maçta bütün oyuncularımızı deniyoruz son maçta kadromuzu belirlemiş olacağız’’ dedi.

Hedeflerinin gruptan birinci takım olarak çıkmak olduğunu ifade eden Yengil, “Maçların içinde en çok Slovakya maçına önem veriyoruz çünkü ev sahibi ülke. Onlarla Sırbistan’da  Avrupa Şampiyonası’nda iki kez maç oynadık birini 3-2 kazandık, birini 3-2 kaybettik. Ekibimiz çok iyi, uyumluyuz. İmkanlarımız çok güzel her şey elimizin altında. Birincilik için Slovakya ile mücadele ederiz ama tabii ki her maçı kazanmak için sahaya çıkacağız’’ diye konuştu.  

 


Haberi Paylaş