Genç Kızlar dinlendi

2013 FIVB Bayanlar U20 Dünya Şampiyonası D Grubu’nda mücadele eden ve oynadığı Nijerya ve İtalya maçlarının ikisini de kazanan Genç Bayan Milli Takımımız, bugün şampiyonada bay geçti.
Şampiyonada geçirilen ilk 2 günün değerlendirmesini yapan Genç Bayan Milli Takım Antrenörümüz Gökhan Edman, şampiyonanın daha başında olduklarını belirtti.
Turnuvanın en güçlü takımlarından biri olan son dünya şampiyonu olan İtalya’yı mağlup ettikleri için mutlu olduklarını da belirten Edman, “Daha yolun başındayız, şu ana kadar sadece iki adım attık. Önümüzde 6 zorlu adım daha var. En son dünya şampiyonu İtalya’ya karşı dün aldığımız galibiyet, tabii ki bizi çok motive etti. Önümüzde Mısır ve Cezayir maçları var. Bu maçları da kazanarak öncelikle grubumuzu 1. sırada tamamlamak istiyoruz. İtalya turnuvanın en güçlü takımlarından biri. Yarı finalde tekrar karşı karşıya gelme ihtimalimiz de var. Biz oynadığımız her maçı geride bırakıp, olduğumuz ana odaklanıyoruz. Bugünü bay geçtiğimiz için, iki antrenman yaparak günü iyi değerlendirmek istiyoruz. 12 kişi ile oynamaya çalışan bir takımız. Yarın ve öbür gün oynayacağımız maçlarda da takımın bu karakterini vurgulayarak, iyi oynayıp kazanmak istiyoruz. Bu arada C grubunu da çok yakından takip ediyoruz. Gruptan sonraki 1-8 klasman maçlarını, C Grubu’nun 3. veya 4.’sü ile oynayacağız. Şu an için ilk hedefimiz Mısır ve Cezayir maçlarını kazanmak” açıklamasında bulundu.
 Takımımızın başarılı oyuncuları Şeyma Ercan ve Kübra Akman ise şampiyonluk yolunda umutlu olduklarını belirttiler.
İtalya ile oynanan maçta 20 sayı ile sahanın en skorer ismi olan Kübra Akman, “Bu bir takım oyunu. Arkadaşlarım sahada iyi olduğu için ben de iyi oynuyorum. Biz bu takım ile birlikte 3 yıldır birlikteyiz ve bir sürü tecrübe edindik. Maçlarda geriye düştüğümüz anlarda bile çok rahat olabiliyoruz. Önümüzdeki sayıyı çok iyi düşünebiliyoruz. İtalya maçında da geriye düştük. İlk turnuvamız olsa, maç anında kaybettik diye düşünebilirdim ama hiç düşünmedim bile. Kazanacağımızdan emindim. Bizim için turnuva daha yeni başlıyor. Önümüzde çok daha zorlu maçlarımız olacak finale kadar.  Final oynayıp, ülkemize kupayı tekrar kazandırmak istiyoruz. Bunun için sahada yapamayacağımız hiçbir şey yok” dedi.
Takımdaki herkesin görevini çok iyi bildiğini vurgulayan başarılı oyuncumuz Şeyma Ercan ise, “Bu takımda yer alan herkes kendi görevini çok iyi biliyor. Biz sürekli birbirimizin eksiğini tamamlamaya çalışan bir takımız. Bu şampiyona en üst seviyede. O yüzden sahada elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Çok iyi de bir teknik ekibe sahibiz. Onlarla da uzun zamandır birlikteyiz. Gökhan Hoca artık babamız gibi diyebilirim. O konuda gerçekten çok şanslıyız.” şeklinde konuştu.
İtalya maçında sergilediği iyi performans ile göz dolduran Şeyma ise, “ Ben İtalya maçına daha iyi başlayabileceğimizi düşünüyordum. Heyecanlı başladık. Ancak ilk setten sonra hemen toparlandık. Bizim takımımızın özelliği bu. Geriden gelip maçları kazanabiliyoruz. Maçı kazanacağımıza emindim. Umuyorum ki bundan sonra oynayacağımız iki maçı da kazanarak, grubumuzu lider tamamlayacağız” dedi. 
Şampiyonada bugünü bay geçen Genç Bayan Milli Takımımız hazırlıklarını sabah yaptığı antrenmanla sürdürdü. Genç Millilerimiz akşam saatlerinde bir antrenman daha yaparak, bugünü tamamlayacak.
Öte yandan Genç Bayan Milli Takım sporcularımızdan; Dilara Bağcı, Ezgi Dilik, Şeyma Ercan, Ceylan Arısan, Dilek Kınık, Ceyda Aktaş ve Aslı Kalaç, bu sabah Çek Cumhuriyeti’nin Brno kentinde LYS 3 sınavına girdiler. Milli görevde olan sporcularımız, Türkiye’den Brno’ya gelen ÖSYM görevlileri gözetmenliğinde, yetkili kurumlarca belirlenen bir okulda sınavlarını tamamladılar.
Genç Bayan Milli Takımımız, 2013 FIVB Bayanlar U20 Dünya Şampiyonası’nda yarın(24 Haziran) TSİ 20.30’da Mısır ile karşılaşacak.  

 Haberi Paylaş