Genç Kızlarda ilk hedef gruptan çıkmak

Yarın İtalya’nın İtalya’nın Foligna ve Perugia kentlerinde başlayacak Genç Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek Genç Sultanlarımız şampiyonaya hazır.

İlk maçında Çek Cumhuriyeti ile karşılaşacak Sultanlar artık maç saatini beklemeye başladı.

Voleybolunsesi’ne açıklama yapan Genç Kız Voleybol Milli Takımımızın antrenörü Mehmet Bedestenlioğlu hazırlık kamplarının çok iyi geçtiğini belirterek, son ikili kampta İtalya ile oynadıkları son maçı 3-1 kaybetmelerine rağmen ilk iki karşılaşmayı 3-1 ve 4-1 kazandıklarını ifade etti.

Şu anda önemli bir sorunlarının bulunmadığını belirten başarılı antrenör Dilara ve Büşra’yı sakatlıkları nedeniyle kadrodan çıkardıklarını hatırlatarak, ‘Takım oyununu burada yansıtabilirsek iyi bir derece yapacağımızı düşünüyorum’ dedi.

Avrupa Şampiyonası’nda Dünya Şampiyonası’ndan farklı bir ilk 6 ile sahada yer alacaklarını söyleyen Bedestenlioğlu, ‘Bu iki yeni arkadaşımız maç esnasında takıma uyum sağlarsa bizim için sahada çok problem yaşanmayacak diye düşünüyorum’ şeklinde konuştu.

Tecrübeli antrenör kızların kendilerine sonuna kadar güvendiklerini ifade ederek, ‘Kızların durumu çok iyi. Kendilerine güveniyorlar. Burada favori olduğumuzun bilincindeler. Burada herkes bizim favori olduğumuzu söylüyor. Kızlar da ancak kendileri hata yaparlarsa maçı kaybedeceklerinin farkındalar. Bu güven bizi üst sıralara taşıyacaktır’ dedi.

Çok zor bir gruba düştüklerini kaydeden Bedestenlioğlu, ‘İtalya, Hollanda ve Almanya çok iyi takımlar. Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’ndan çok farklı bir güç dengesi var burada. Çekindiğimiz Almanya ve İtalya maçları var. Burada bir çarkın içine girmezsek o maçları geçtiğimiz anda final oynamak içten bile değil’ diye konuştu.

Bedetenlioğlu öncelikli hedefin ilk dörde girerek gruptan çıkmak olduğunu ifade ederek, ‘Yeni sisteme göre ilk dörde giren takımlar tur atlayacak. Deminde söylediğim gibi bir çarkın içine girmezsek hedefimize ulaşacağız. Final oynayacak kapasitede olan bir takıma sahibiz. Dünya Şampiyonası’nda yakaladığımız başarıyı burada da yakalayacağız’ dedi.
 


Haberi Paylaş

Comments are closed.