Genç Milliler Dünya standardında

Avrupa Şampiyonası Grup Elemelerine katılacak Genç Erkek Milli Takım, hazırlıklarını Antrenör Orhan Yavuz nezaretinde Ankara’da sürdürüyor. İki takım halinde, günde dört antrenman yapan Genç Millilerin form durumu teknik heyetin yüzünü güldürüyor.

6-11 Nisan tarihleri arasında Portekiz’de yapılacak eleme maçlarında Estonya, Ukrayna, Hırvatistan, Finlandiya ve Portekiz’le mücadele edeceklerini hatırlatan Yavuz, grupta birinci çıkarak finallere doğrudan katılmayı hedeflediklerini söyledi.

20 sporcu ile kamp yaptıklarını, yarından (25 Aralık) itibaren bu sayıyı 16’ya indirerek hazırlık maçlarına ağırlık vereceklerini açıklayan Antrenör Orhan Yavuz şu bilgileri verdi:
“Elimizdeki kadro Dünya standartlarında. Geriye bunların işlenmesi kalıyor. Kadromuzda Yıldız Milli Takım’dan da oyuncular var. 2011’de ülkemizde yapılacak Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası’na da hazırlanıyoruz bir anlamda. Federasyonun bize sağladığı olanaklar mükemmel. Teknik heyet ve oyuncular bu nimetin farkında. Bize düşen, sıkı çalışarak başarılı olmak. Bunu yapacak güçte olduğumuzu biliyoruz.”


Haberi Paylaş

Comments are closed.