“Genç oyuncularımız için güzel bir deneyimdi”

Hırvatistan Kadın Milli Takımının Türk başantrenörü Ferhat Akbaş, FIVB Milletler Ligi’nde (VNL) geriden kalan haftanın ardından Hırvatistan Voleybol Federasyonu’nun internet sitesine açıklamalarda bulundu.

Oyuncularının ilerleme isteği gösterdiğine değinen Akbaş: “Turnuva genç oyuncularımız için güzel bir deneyim oldu. Sonuç bunu göstermiyor ama oyunda biraz ilerleme kaydettik. Diğer takımlar bizden daha güçlü ve tecrübeli olsa da bu iyiye işaret. Her maça en iyi şekilde hazırlanıyoruz, oyuncuların tavırlarından memnunum, ilerleme isteği gösteriyorlar. Brezilya’ya karşı bu sonuç bekleniyordu, favorilerdi ama özellikle ilk sette onları birkaç zor duruma soktuk, bu bizim için iyi. Ama sonra özellikle üçüncü sette kendimizi kaybettik. Brezilya’daki turnuvada bu deneyimi kullanmak istiyoruz.” dedi. 

FIVB Milletler Ligi’nin ilk haftasında oynadığı dört maçta da sahadan set alamadan ayrılan Hırvatistan; tarihinde ilk kez yer aldığı organizasyonun ikinci haftasında sırasıyla ABD, Güney Kore, Sırbistan ve Tayland ile karşılaşacak.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.