Giani: “Er ya da geç şansın geliyor”

2022 FIVB Erkekler Milletler Ligi’nin şampiyonu Fransa’da baş antrenör Andrea Giani, şampiyonluk sonrası İtalyan medyasına açıklamalarda bulundu.

Voleybol oynadığı dönemde birçok başarı yakalayan İtalyan antrenör, “Çok mutluyum. Antrenör olarak uzun süredir hazırlanıyorum. Son yıllarda Slovenya ve Almanya’da yaptığım antrenörlük beni bu işe hazırladı. Yaptığınız işte er ya da geç şansınız geliyor. Bu oyunları oynayabilirseniz, kazanma şansınız olduğu anlamına gelir. Teknik potansiyel, fiziksel potansiyel, doğru oyuna sahip sporcular var; ama zaferler inşa edilir ve oraya ulaşmak için birlikte çalışmak zorundasınız. Biz çok iyi oynadık. İlk iki set harikaydı, sonra Amerika Birleşik Devletleri gücünün ne olduğunu gösterdi. Dördüncü sette tekrar aydınlanmak için geri dönmek güzeldi, sonra her zaman önde olduğumuz tie break  bize hizmet etti.” dedi.

Dünya Şampiyonası’nın zor bir hedef olduğunu söyleyen Giani, “Çünkü bu takımın sonuçlarda tutarlılığı yok, sadece geçen yılki Avrupa Şampiyonası’na bakın. Bu sürekliliği bulmamız gerekiyor ve bunu yapabilecek potansiyelimiz var. Şimdi kendimize 10 gün ara veriyoruz, sonra da başarmak istediklerimizden başlayacak olan fiziksel ve teknik olarak hazırlanacağız. Dünya Kupası’nda 7 seviyeli takım olduğunu biliyoruz ve zaten grup kolay olmayacak: mümkün olduğunca ilerlemek için çalışmalıyız. O zaman zafer çalışmanın sonucudur ve onu günden güne nasıl inşa edeceğimizi bilmeliyiz.” açıklamalarını yaptı.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.