Giovanni Guidetti’den veda mesajı

2017’den bu yana A Milli Kadın Voleybol Takımımızın başantrenörlüğünü üstlenen Giovanni Guidetti ile karşılıklı anlaşılarak yollar ayrıldı.

Filenin Sultanları’nın başantrenörlüğü görevinden ayrılan Giovanni Guidetti, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla takıma veda etti.

İtalyan antrenör, yaptığı paylaşımda: “Bundan sonra Filenin Sultanları’nı iyi bir taraftar olarak gururla takip edeceğim. Bu ülkenin güçlü kadınlarının her zaman en iyisini yapacağını biliyorum.” sözlerine yer verdi.

Giovanni Guidetti’nin veda paylaşımı:

“Türkiye bana sahip olduğum en değerli şeyleri verdi. Eşimi bu ülkede tanıdım, kızım bu ülkede dünyaya geldi. Bu ülke bana saha içinde bir kariyer, saha dışında çok mutlu bir hayat hediye etti. Her gün ‘Bu güzel ülkeye neler verebilirim?’ diye düşündüm. 2017 yılında yolum Filenin Sultanları ile kesişti. 3 Avrupa Şampiyonası’nda madalya kazandık, Milletler Ligi’nde üç kez madalya kürsüsüne çıktık, Olimpiyat Oyunları’na katıldık ve 5. sırayı elde ettik. Hep birlikte yaptık bunu. Hep birlikte Türkiye’yi dünya sıralamasında 15 numaradan 7 numaraya taşıdık. Bu ülkenin bana yaşattığı her güzel duyguya saha içinde en iyisini yapmaya çalışarak karşılık vermek istedim. Beş yıllık süre boyunca birlikte ter döktüğümüz tüm sporculara, milli takıma emek veren tüm profesyonellere, Voleybol Federasyonu’nun değerli yöneticilerine, maçlarımıza gelen taraftarlara, bizi takip eden basın mensuplarına ve adını unuttuğum herkese çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra Filenin Sultanları’nı iyi bir taraftar olarak gururla takip edeceğim. Bu ülkenin güçlü kadınlarının her zaman en iyisini yapacağını biliyorum. Hepinize çok teşekkür ederim.”

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.