”Gözde Kırdar gibi bir oyuncu olmayı amaçlıyorum”

VakıfBank’ın genç oyuncusu Tuğba Şenoğlu, Wov’a bir röportaj verdi.

14 yaşında VakıfBank’ın genç takımda oynamaya başladığını anlatan Tuğba Şenoğlu, ”2013-2014 sezonunda VakıfBank U19 ve U17 takımlarında Türkiye şampiyonluğu yaşadım.VakıfBank’ın a takımında iki senedir oynuyorum.Ayrıcabu iki sezondaikiFIVB Dünya Kulüpler Şampiyonasıve ikiCEV Voleybol Şampiyonlar Ligişampiyonluğuyaşadım” dedi.

Bu sezon 3. kez dünyanın en büyük kulübü olduklarını hatırlatan Tuğba Şenoğlu, “Bunu başaran dünyadaki tek kulüp biziz.Ayrıca, bu unvanını yenilmez olarak kazanmayı başardık.Bu sezon CEV Voleybol Şampiyonlar Ligi’ni3.sıradabitiriyoruz, ancak son maçımızda takım olarak olağanüstü bir performans sergilediğimizi düşünüyorum. Türkiye Lig Finalleri başlıyor ve sezon sonunda şampiyonluk hedefimize ulaşmak istiyoruz” diye konuştu.

Kelsey Robinson’dan övgüyle bahseden genç oyuncu, “Kelsey Robinsongerçek bir profesyonel. Kelsey’den voleybol ve sosyal yaşam hakkında çok şey öğrenmeye çalışıyorum.Her zaman onunla iletişim halindeyiz.Bana çok yardımcı oluyor.Aslında ekip arkadaşlarımızla her zaman birbirlerine yardım ediyoruz, ancak Kelsey ile aynı pozisyonda oynadığımızdan ondan daha fazla destek alıyorum” ifadelerini kullandı.

Gözde Kırdar ile ilgili de açıklamalar yapan Tuğba Şenoğlu şu ifadeleri kullandı; İlerideGözde Kırdar gibi olmak istiyorum.Çok iyi bir sporcuydu ve kariyerini VakıfBank’ta zirvede bitirdi.Umarım Voleybol kariyerimi Gözde Kırdar gibi VakıfBank’ta bitiririm.”


Haberi Paylaş