Guidetti: 10 yıl önce Türkiye’ye geldiğimde şok yaşadım

A Milli Kadın Voleybol Takımı ve VakıfBank Kadın Voleybol Takımı’nın İtalyan başantrenörü Giovanni Guidetti, Türkiye günleri hakkında itiraflarda bulundu.

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı ve VakıfBank Kadın Voleybol Takımı’nın İtalyan başantrenörü Giovanni Guidetti, Türkiye’de favorisinin “baklava” olduğunu söyledi.

Antrenörlük hayatında çok önemli başarılara imza atan Guidetti, İstanbul’daki yaşamı, Türk yemeklerine ilgisini ve bilinmeyen yönlerini anlattı.

Türkiye’ye 10 yıl önce geldiğinde “şok yaşadığını” dile getiren İtalyan teknik adam, “10 yıl önce İstanbul’a geldiğimde şok olmuştum. Ne şehre, ne yaşama, ne de takıma alışamamıştım. İlk sezonumda play-off’larda ilk turda elenmiştik. Ülkeme geri dönmek istedim ama kulüp yönetimi izin vermedi.” dedi.

“Türk usulü” bir törenle evlenerek dünyaevine girdiğini ifade eden Guidetti, “Düğün nedeniyle eşim Bahar’ın memleketine gittik, zeybek oynattılar, ata bindim.” diye konuştu.

Bahar Toksoy ile evliliklerinde 5 yılı geride bıraktıklarını ve Allison Yaz isminde 3,5 yaşında bir kız çocuklarının olduğunu anlatan Guidetti, “İtalyan olmama rağmen çayı ve Türk kahvesini seviyorum, baklava favorim.” ifadesini kullandı.


Haberi Paylaş