SON DAKİKA! Guidetti dönemi sona erdi

Türkiye Voleybol Federasyonu, 2017 yılından bu yana A Milli Kadın Voleybol Takımımızın başantrenörlüğünü üstlenen Giovanni Guidetti ile yolların ayrıldığını açıkladı.

A Milli Kadın Voleybol Takımımız ile Tokyo 2020 Olimpiyat Elemeleri Turnuvasını kazanarak organizasyona katılmaya hak kazanan ve Tokyo 2020’yi beşinci sırada tamamlayan Giovanni Guidetti; CEV Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda iki kez bronz, bir kez gümüş madalya kazanma başarısı göstermişti.

İtalyan antrenör, Filenin Sultanları ile geçirdiği beş yıllık sürede FIVB Kadınlar Milletler Ligi’nde ise iki kez dördüncülük, bir kez üçüncülük ve bir kez ikincilik yaşadı.

Giovanni Guidetti yönetiminde son olarak Hollanda ve Polonya’nın ev sahipliğinde düzenlenen 2022 FIVB Kadınlar Dünya Şampiyonası’na katılan A Milli Kadın Voleybol Takımımız, turnuvaya çeyrek finalde veda ederek organizasyonu sekizinci sırada tamamlamıştı.

Türkiye Voleybol Federasyonu’ndan yapılan açıklama:

“2017 yılından bu yana A Milli Kadın Voleybol Takımımızda başantrenör olarak görev yapan Giovanni Guidetti ile yapılan görüşme sonrasında karşılıklı olarak yolların ayrılmasına karar verilmiştir.

Detaylar daha sonra Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile Giovanni Guidetti’nin beraber yapacağı basın toplantısıyla açıklanacaktır.”

 

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.