Guidetti, Eda ve Cansu maçı değerlendirdi

Gloria Cup Volleyball’da mücadele eden A Bayan Milli Takımımız, üçüncü ve son maçında İtalya’yı 3-1 yendi ve turnuvada şampiyon oldu.

Karşılaşmanın ardından galibiyeti değerlendiren A Bayan Milli Takımımızın başantrenörü Giovanni Guidetti; “Oyuncularım karşılaşma içinde bazı anlarda iyi reaksiyon göstererek düşüş yaşamadılar ve etkili hücumlar yaptılar. Turnuva genelinde de her karşılaşmada takım halinde daha iyi hücum ettiğimizi söyleyebilirim. Bugün de İtalya karşısında oldukça yüksek yüzdeyle hücum ettik” dedi.

Karşılaşmanın oyuncusu seçilen Cansu Özbay ise; “Öncelikle galibiyetten dolayı çok mutluyum. İtalya ile daha önce oynadığımız hazırlık karşılaşmalarında istediğimiz sonuçları alamamıştık. Dünya Şampiyonası’ndaki rakiplerimizden biri olan İtalya’yı mağlup etmek bizim için mental olarak çok önemliydi. Bu turnuvada da genel olarak çok iyi performans sergilediğimizi düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Turnuvanın En Değerli Oyuncusu (MVP) seçilen A Bayan Milli Takımımızın kaptanı Eda Erdem Dündar; “Öncelikle bu harika organizasyon için Gloria Sports Arena’ya ve Smart Casual Event’a teşekkür ediyorum. Burada harika bir 3 gün geçirdik. Hazırlık turnuvasının bizim adımıza çok verimli geçtiğini düşünüyorum. Dünya Şampiyonası hazırlık sürecimizde kazanma alışkanlığını elde etmemiz adına bu karşılaşmalar bizim için önemliydi. Takım halinde özgüven kazandık, herkesi kutluyorum.” ifadelerini kullandı.


Haberi Paylaş