Guidetti ve Gabi’nin yarı final öncesi açıklamaları

CEV Şampiyonlar Ligi’nde 8. kez finale yükselen, turnuva tarihinin 4 şampiyonlukla en çok zafer yaşayan ve 7 final ile finalde en çok boy gösteren ekibi olan Vakıfbank, yarı final ilk maçında 31 Mart Perşembe, 19.00’da Fenerbahçe Opet’i ağırlayacak. Takımın baş antrenörü Giovanni Guidetti ve Brezilyalı smaçörü Gabi Guimaraes, yarı final öncesi açıklamalarda bulundu.

Giovanni Guidetti: “Takımımızın yüzleşeceği bu sıkı mücadele için heyecanlıyız” 

Karşılaşma ile ilgili konuşan Vakıfbank baş antrenörü Giovanni Guidetti, “Çok zorlu bir maç bizleri bekliyor. Bugüne kadar gördüğüm en iyi hücum takımlarından birine karşı oynayacağız. Hazır olmalı ve rakibimizi iyi analiz etmeliyiz. Takımımızın yüzleşeceği bu sıkı mücadele için heyecanlıyız” ifadelerini kullandı.

Gabi: “En büyük avantajımız ilk maçın sahamızda olması” 

Vakıfbank’ın Brezilyalı yıldızı Gabi de karşılaşmanın zorluğuna değinirken, “Fenerbahçe Opet tanıdığımız bir rakip. Dolayısıyla bu maçın ne denli zor olacağını biliyoruz. En büyük avantajımız ilk maçın sahamızda olması. Taraftarlarımızın da desteğiyle ikinci maç için avantajlı bir sonuç almak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Haberi Paylaş

Comments are closed.