Guidetti ve Pakkan Sırbistan’a gitti

Sırbistan Kadın Milli Takımının yeni başantrenörü Giovanni Guidetti, VakıfBank’ta da yardımcılığını üstlenen Saim Pakkan ile birlikte Sırbistan’a giderek ulusal ligde forma giyen ve milli takım forması giyme potansiyeli olan Sırp oyuncularla bir araya geldi. 

Sırp basınından SportKlub’te yer alan haberde bu bir araya gelişin esas amacının, Guidetti’nin son Dünya Şampiyonu Sırbistan’ın oyuncu havuzuna hangi isimlerin yardım edeceğini görebilmesi olduğu ifade edildi. Antrenman Obrenovac’ta yapıldı ve Guidetti, daha deneyimli oyuncuların yerini alabilecek genç oyunculara sahip olmanın her zaman önemli olduğuna işaret etti: ”Öncelikle Sırbistan Süper Ligi kulüplerine bana bu oyuncuları görme fırsatı verdikleri için teşekkür etmek istiyorum. Herhangi bir beklentim yok, sadece bu neslin hangi seviyede olduğunu ve A Takım’a yardımcı olabilecek kaç kişi olduğunu gözlemlemek ve anlamak istiyorum. Tabii ki yurt dışında oynayan tüm Sırp oyuncuları tanıyorum ancak burada oynayanları iyi tanımıyorum. Bence bu kez bir araya gelmemiz, onları görebilmem ve tüm oyuncular hakkında net bir fikir edinebilmem konusunda önemli. Önümüzdeki yaz bazılarını davet edeceğim.” diye konuştu. 

Guidetti konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bunun için buradayım, bazı isimlere A Takım’da yer vermek istiyorum. Programda hangilerinin bize yardımcı olabileceğini görmek istiyorum. Birçok maçın olduğu uzun bir yaz geçiriyoruz ve genç voleybolcuların da katılmasını temenni ediyorum. Hepimiz çok güçlü bir takım olduğumuzu biliyoruz ancak çok genç bir takım değiliz ve tecrübeliler milli takımı bıraktığında hazır durumda olacak yeni oyunculara ihtiyacımız var.”

Önümüzdeki yaz oynanacak uluslararası turnuvalara değinen İtalyan koç: “Her zaman olduğu gibi her turnuva farklıdır. En önemlisi kesinlikle Çin’de düzenlenecek Olimpiyat Elemelerinde katılma hakkı elde etmek ve bence Çin’de Çin’e karşı oynamak asla kolay değil. Diğer takımlara da dikkat etmeliyiz. Yeni bir başantrenörü olan Hollanda, her zaman tehlikeli olan Dominik Cumhuriyeti ancak bu turnuvada Olimpiyatlara katılım hakkı elde edeceğimize inanıyoruz. Avrupa Şampiyonası, her zaman olduğu gibi çok uzun bir turnuva; hala çok uzun olduğunu düşünüyorum, insanları pek ilgilendirmeyen çok fazla maç var ama bu bana bağlı değil, formatı değiştiremeyiz. Uzun bir turnuva olacak ve başında değil sonunda iyi olmak önemli.” dedi.

Milli takımla 302 maça çıkan Maja Ognjenović, bir yıllık aranın ardından Sırbistan milli takımında yer alacak. Tecrübeli yıldızın bu kararıyla ilgili olarak ise Guidetti: “Maja ile konuşmam çok kolaydı. Kendisini çok iyi tanıyorum çünkü Vakıfbank’ta birlikte çok güzel iki sezon geçirdik. Ona ‘İstiyor musun…’ diye sorduğumda cümleyi bitirmeye bile fırsatım olmadı, o da ‘Evet, istiyorum. Projenin bir parçası olmak istiyorum, hedefim Paris’te olmak” diye cevap verdi. Maja ile her şey yolunda. Elbette artık 20 yaşında değil, bu yüzden fitness koçu Vanja ile birlikte onun için iyi bir program ayarlamalıyız ancak takıma çoğu zaman yardımcı olacağını düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.