Güneş’e davullu karşılama

Bayanlar Birinci Lig takımlarından ve Avrupa Çalenç Kupası’nı kazanan Vakıfbank Güneş Sigorta, Diyarbakır Havaalanında bir grup Vakıfbank çalışanları tarafından coşkuyla karşılandı.

Davul zurna eşliğinde karşılanan takıma, karanfiller verildi.

Vakıfbank Diyarbakır Merkez Şube Müdürü Selam Dağ, yaptığı açıklamada, takımın Avrupa’da şampiyon olduğunu, şampiyonluktan sonra ilk maçını Diyarbakır’da yapacağını belirterek, ’’Yarın Diyarbakır’da maçları var. Birgün önce gelen takımı karşılamak için geldik. Onlara Diyarbakır’ın havasını yaşatmak istedik. Başarıları bizi mutlu etti’’ dedi.

Vakıfbank Güneş Sigorta Spor Kulübü Tayfun Özeren de takımın 2 kez Avrupa’da şampiyonu olduğunu, Avrupa’da 2 kez şampiyon olan tek Türk takımı olduklarını bildirdi.

Böyle bir başarı elde ettikleri için mutlu olduklarını kaydeden Özeren, ’’Ülkemize böyle bir başarıyı tattırdığımız için gururluyuz. Şampiyon olduktan sonra ilk maçımız için Diyarbakır’a geldik. Diyarbakırlılara güzel bir voleybol maçı izlettirmek istiyoruz. Bütün Diyarbakırlıları maça bekliyoruz. Ayrıca böyle bir karşılama için de teşekkür ederiz’’ diye konuştu.

Voleybol Bayanlar Birinci Ligi’nde Vakıfbank Güneş Sigorta takımı yarın Dicle Üniversitesi ile karşılaşacak.


Haberi Paylaş

Comments are closed.