Güney Amerika Kulüpler Şampiyonu Sada Cruzeiro

Erkekler Güney Amerika Kulüpler Şampiyonası sona erdi. Brezilya’nın Contagem şehrinde oynanan final karşılaşmasında ev sahibi takım Sada Cruzerio, rakibi Fiat Gerdau Minas’ı 25-18, 25-17 ve 25-18 sonuçlanan setlerle 3-0’lık net bir skorla yenerek Güney Amerika Kulüpler Şampiyonası tarihinde sekizinci kez şampiyonluğa uzandı. Şampiyonanın üçüncüsü ise 2-0 geriden gelerek 3-2’lik bir skorla Policial Volley’i yenmeyi başaran Volei Renata oldu.

Sada Cruzeiro, önümüzdeki sezon düzenlenecek Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda Güney Amerika kıtasını temsil edecek. Brezilya ekibi, geçtiğimiz Aralık ayında Betim’de düzenlenen FIVB Erkekler Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda da şampiyonluk yaşamıştı.

MVP Miguel Angel Lopez

Turnuva sonunda bireysel ödüller de sahiplerini buldu. “En Değerli Oyuncu” (MVP), Sada Cruzeiro takımından Kübalı oyuncu Miguel Angel Lopez oldu.

“En İyi Orta Oyuncu” ödülleri Sada Cruzerio’dan Otávio Pinto ve Minas’ta Edson Paixão’ya (Juninho), “En İyi Smaçör” ödülleri Minas’tan Adriano Xavier (Juninho) ve Sada Cruzerio’dan Rodrigo Leão’ya (Rodriguinho), “En İyi Pasör” ödülü şampiyon takımdan Fernando Kreling’e (Cachopa), “En İyi Pasör Çaprazı” ödülü Minas’tan Leandro Vissotto’ya, “En İyi Libero” ödülü ise yine Minas’tan Maique Nascimento’ya gitti.

Filip Ferraz antrenör olarak da şampiyon 

Bir diğer bireysel başarı da Sada Cruzerio’nun koçu Filipe Ferraz’dan geldi. Ferraz, aynı takımda oyuncuyken kazanmış olduğu yedi şampiyonluğun üstüne sekizincisini takımın antrenörü olarak kariyerine eklemeyi başardı.

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.