Mersin Play-off hedefine kilitlendi

Sigorta Shop Kadınlar 1. Ligi B Grubu, bu hafta ligin play-off yolunda iddialı ekipleri Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü ve CeraStyle OSB Teknik Koleji Gençlik’in mücadelesine sahne olacak. İlk dörde giren takımların play-off etabına yükseleceği grup etabında, ilk 19 maçın ardından aynı galibiyet sayısına sahip iki ekipten Kayseri ekibi 33 puanla dördüncü, Mersin ekibi 32 puanla beşinci sırada yer alıyor.

8 Mart Salı günü saat 16.00’da Mersin Toroslar Spor Salonu’nda oynanacak ve sezonun kaderini belirleyecek mücadele öncesi Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü oyuncuları, görüşlerini Voleybolun Sesi ile paylaştı.

Motivasyonumuz ve enerjimiz gayet yüksek

Motivasyonlarının yüksek olduğunu belirten orta oyuncu Kübra Koşmaz: “Ligin bitimine son iki maç kaldı ve play off mücadelesi vermekteyiz. Yarın ki maçta bizim için çok çok önemli ve bu maç, mücadelemizin kaderini belirleyecek bir maç… Takım olarak motivasyonumuz ve enerjimiz gayet yüksek, inşallah 3-0 kazanarak adımızı yarı finallere yazdırmak istiyoruz.” dedi.

Genç ve istekli bir takımız

Genç ve istekli bir takım olduklarına değinen smaçör Elif Merve Ali: “Öncelikle yarın kendi evimizde oynayacağımız Kayseri OSB Teknik Koleji maçının öneminin takım olarak farkındayız ve bunun için elimizden geleni yapacağımıza inanıyorum. Evimizdeki son maçımızı da galibiyetle taçlandırıp play-off iddaamızı devam ettirmek istiyoruz. Final tadında seyir keyfi güzel bir maç olacak. Takım olarak sezon başından şimdiye kadar büyük bir özveriyle çalıştık. İstemediğimiz sakatlıklar olsa da takımca üstesinden gelmeyi bildik. Genç ve istekli bir takımız ve başarımızı buna bağlıyorum.” şeklinde konuştu.

Taraftarlarımızı maça bekliyoruz

Taraftarlarını maça beklediklerini söyleyen smaçör Büşra Mutlu: “Yarın sezonun en önemli maçına ev sahipliği yapacağız. Hem Kayseri takımı hemde bizim için play-off etabının kapısını açıcak bir maç olucak. Takım olarak çalışmalarımızı tamamladık, heyecanlıyız ve aynı zamanda inancımız tam. Sezonun başından beri hedeflerimiz doğrultusunda çalıştık, sakatlıklar yaşadık, eksiklerimiz oldu ama yarınki maç sezonun final maçı olacak. Yarın çıkıp elimizden gelenin en iyisini ortaya koyup maçı kazanmak istiyoruz. Ve son olarak şunu söylemek istiyorum bu zamana kadar bizi hep destekleyen taraftarımıza bir çağrım olacak. Bizim için ligin en önemli maçında bizleri yalnız bırakmasınlar. Mersin taraftarıyla güçlü bir takım, umarım yarın gülen taraf biz olacağız.” diyerek görüşlerini paylaştı.

Takım olarak bu maça odaklandık

Kazanmaya odaklandıklarının altını çizen libero Melis Demir: “Play-off yolunda bizim için en önemli maçlardan birine çıkacağız yarın, rakibimiz Kayseri de bizimle birlikte play-off mücadelesini sürdürüyor. İddamızı devam ettirmemiz için yenmemiz gereken bir maç. Takımdaki herkes bu maça odaklanmış durumda. Hepimiz kazanmayı çok istiyoruz ve bunun için bütün hafta çalıştık. Umarız her şey yolunda gider ve play-off hedefimize bir adım daha yaklaşırız.” şeklinde düşüncelerini aktardı.

Sezonu Mersin’e yakışır şekilde bitirmek istiyoruz

Sezonu Mersin’e yakışır şekilde bitirmek istediklerini belirten pasör çaprazı Gamze Türk: “Sezonun son maçı olan Kayseri maçı için oldukça heyecanlıyız, bu maçın önemini hepimiz çok iyi biliyoruz ve maçı galibiyetle sonlandırmak istiyoruz. Sezon boyunca oldukça zorlu bir dönemden geçtik, takım olarak buraya kadar bu başarıyı elde ettiğimiz için öncelikle takım arkadaşlarıma daha sonra da staff ve yönetime teşekkür ediyorum. Diliyorum ki sezonu burada en güzel şekilde sakatlıksız, başarıyla ve Mersin şehrine yakışır şekilde mutlu sonra bitiririz.” dedi.

Mersin seyircisinin desteğini bekliyoruz

Mersin ekibinin Rus smaçörü Elena Savkina bu önemli mücadeleyi Mersin seyircisi önünde oynayacak olmanın taraftar desteği anlamında kendileri için avantaj olduğunu belirterek “Yarınki maç bizim için çok önemli, kendi salonumuzda Mersin seyircisinin önünde oynamamız bizim için büyük avantaj olacak. Taraftarlarımızın desteğini bekliyoruz.” dedi.

Haberi Paylaş

Comments are closed.