Haak: “Neler yapabileceğimizi göstermek istedim”

2021 FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası’nı altın madalyayla tamamlayarak dördüncü dünya şampiyonluğunu kazanan temsilcimiz VakıfBank’ın turnuva sonunda “En İyi Pasör Çaprazı” ve “En Değerli Oyuncu” (MVP) ödüllerine layık görülen İsveçli yıldızı Isabelle Haak, şampiyonluğu Voleybolun Sesi’ne anlattı.

Isabel öncelikle tebrikler, altın madalyayı ve şampiyonluğu kazandınız. Turnuva hakkındaki genel düşüncelerin nedir?

Çok ama çok mutluyum. Bu benim için inanılmaz bir deneyimdi ve takımın bu hafta boyunca başardıklarıyla gurur duyuyorum. Bu turnuvayı asla unutmayacağım.

Turnuva boyunca çok başarılıydın ancak özellikle final maçının ilk setinde ve karar setinde inanılmaz bir performans sergiledin. Bunu nasıl başardın?

İnanın ben de bilmiyorum. Herkesin sahaya doğru bir mentaliteyle çıktığını ve takım ruhunu sağladığımızı düşünüyorum. Ben oldukça agresif bir oyun sergilemeye çalıştım ama bir taraftan da odaklanmış ve rahattım. Bence bu final için bakış açımız çok doğruydu. Ben oyunda kendime güveniyordum, neler yapabileceğimizi tüm turnuva boyunca göstermek istedim.

Peki bu mentaliteye nasıl ulaştın?

Sadece her sayı sonrası bağırdım ve sahaya oldukça sert ve agresif bir oyun ortaya koydum. Bence herkes birbirine de bu konuda yardımcı oldu ve birbirimizi zihinsel olarak da maça hazırladık.

Kazandığın iki bireysel ödül hakkında ne söylemek istersin? Hem En İyi Pasör Çaprazı hem de En Değerli Oyuncu (MVP) seçilmek nasıl bir duygu, bunu bekliyor muydun?

Açıkçası bireysel ödüller hakkında çok da düşünmemiştim, benim için önemli olan final mücadelesini kazanmak ve takım olarak şampiyonluğa ulaşmaktı. Herkesin gösterdiği performanstan oldukça mutluyum. Tabii ki bu iki ödülü de kazandığım için inanılmaz onur duydum ve bence bu takım da her şeyin en güzelini hak ediyor. Tabii ki bu bireysel ödüller benim için pek çok anlama geliyor ama daha çok takımımın performansını önemsiyorum.

Son olarak atmosfer ve taraftarların ilgisi hakkında neler düşünüyorsun, Ankara’da nasıl bir ortam vardı?

Çok harikaydı ve benim için oldukça güzel bir deneyim oldu. Bizi gerçekten çok desteklediler ve bu turnuvayı kendi taraftarlarımızın önünde evimizde oynamak çok güzeldi. Herkese çok teşekkür ederim.

VakıfBank ve senin için sırada ne var?

Yalnızca iki gün sonra CEV Şampiyonlar Ligi maçımız var ve ardından da ligin ikinci yarısı için hazırlanmaya başlayacağız. Sıradaki maçlarımıza çıkmak için sabırsızlanıyorum.

Haberi Paylaş

Comments are closed.