Haftanın kulübü Lube Volley

FIVB tarafından bu haftanın kulübü İtalya’dan Cucine Lube Civitanova seçildi. Son İtalya Şampiyonu, son Avrupa Şampiyonu ve son Dünya Şampiyonu; Lube Volley hepsini kazanmayı başardı ve bu sezon daha fazlasını istiyor.

2017 ve 2018’de gümüş Madalya kazanan Lube 2019 FIVB Erkekler Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda finalde ev sahibi Sada Cruzeiro’yu mağlup etmeyi başararak dünyanın en iyi kulübü olmayı başardı.

Buzdağının görünmeyen yüzü de birçok başarı ile dolu. Lube 2002 yılındaki zaferin ardından 2019’da da CEV Erkekler Şampiyonlar Ligi’nde zafere ulaşırken 4 kez CEV Challenge Kupası ve sonuncusu 2019’da olmak üzere 5 İtalya Şampiyonluğu kazandı.

Ancak Lube bu başarılarla yetinecek gibi gözükmüyor. Bu sene kadrosunda Kübalı yıldızlar Osmany Juantorena, Robertlandy Simon ve Yoandy Leal gibi isimlerin yanında Arjantinli Luciano de Cecco, Çek Cumhuriyeti’nden Jan Hadrava, Lüksemburglu Kamil Rychlicki ve İtalyan Simone Anzani’yi bulunduran Lube Volley, bu sezon da başarılarına devam etmeye kararlı gözüküyor.

Lube şu an İtalya Şampiyonası’nda oynadığı bütün maçları kazandı ve namağlup lider konumda. Diğer taraftan bu sene düzenlenecek 2021 CEV Şampiyonlar Ligi’nde de en büyük favorilerden biri olarak kupayı üçüncü kez müzelerine götürmeye kararlı.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.