Leon koronavirüse yakalandı

İtalya Erkekler Süper Ligi’nin önemli takımlarından Sir Safety Conad Perugia’da koronavirüs vakaları çıktı. Başantrenör Vital Heynen de dahil olmak üzere birkaç oyuncunun test sonucunun pozitif çıktığı açıklandı.

La Nazione Umbria tarafından bildirilen habere göre Kübalı yıldız smaçör Wilfredo Leon da koronavirüse yakalandı ve şunları söyledi: “Ekipteki ilk vakalardan sonra kendimde bazı hafif semptomlar fark ettim. Biraz kas ağrısı ve baş ağrısı ile beraber 37,5 dereceye ulaşan bir ateşim vardı. Karantinadayım ve muhtemelen önümüzdeki haftanın başında bir test daha yaptıracağım.”

“Bugünlerde evde düzenli olarak antrenman yapıyorum ancak umarım en kısa zamanda tekrar spor salonuna dönebilirim. Bütün hijyen kurallarına uyduk ama gelecekte tekrarlanmaması için daha sıkı önlemler almalı ve daha çok dikkat etmeliyiz. Ekibimizde en yaygın olarak görülen belirtiler çıktı, bazılarının ateşi çıktı, diğerleri tat ve koku duyularını kaybetti, bazılarımız da öksürmeye başladı. Neyse ki kimse bu hastalıktan ciddi anlamda bir zarar görmedi. Şimdi ise başka bir sıkıntının ortaya çıkmamasını umuyoruz. Antrenmanlara dönmeden önce bir kez daha test edileceğiz. Yaklaşık aynı zamanda hastalanan bir takım olmak bizim için avantaj bile olabilir. Yakın zamanda eski formumuza kavuşabiliriz ve umarım sezonun kalanını hastalıksız bir şekilde geçirebiliriz.”

Kaynak: La Nazione Umbria

Haberi Paylaş

Comments are closed.