Halkbank Almanya’dan puan çıkaramadı

CEV Erkekler Şampiyonlar Ligi A Grubu ikinci maçında Halkbank, Almanya’da karşılaştığı United Volleys Frankfurt takımına 3-0 yenildi. Maç öncesinde 2 puanı bulunan başkent temsilcisi bu sonuçla son sıraya geriledi.

Halkbank maç genelinde oyunun hiçbir parametresinde rakibine üstünlük kuramadı. Manşet alamayan, pas atamayan Mavi-Beyazlılar, blok-defans ve atakta da geride kalınca yenilgi kaçınılmaz oldu. Halkbank’ta Drazen Luburic 11, Burutay Subaşı 10 sayı ile oynadı.

Challenge arızalı
Öte yandan, CEV tarafından zorunlu tutulan Challenge sistemi, Alman organizasyonu tarafından eksik kullanıldı.

Bir gün önce yapılan toplantıda CEV Delegasyonu ve kulüp temsilcilerine sistemin sorunsuz çalıştığı deklare edildi. Fakat maç içinde, pozisyonlar ekrana getirilemeyince, kırılma anlarındaki kritik kararlar ev sahibi lehine çıktı. Halkbank kenar yönetimi, özellikle üçüncü sette her sayı için hakemler ve sistemle savaşmak zorunda kaldı. Halkbank gruptaki üçüncü maçında Rusya’nın Zenit Kazan takımı ile Ankara’da karşı karşıya gelecek.

İstatistik…

United Volleys FRANKFURT: 3 Halkbank ANKARA: 0

Salon: Fraport Arena-Frankfurt

Hakemler: Andrea Puecher (İtalya), Ari Jokelainen (Finilandiya)

United Volleys FRANKFURT: Lucas Van Berkel, Adam Kocian, Moritz KarlitztekGeor Helmut Escher, Milija Mrdak, Sebastian Schwarz (Juian Zenger, Tanner Syftestad, Maksim Buculjevic)

Halkbank ANKARA: Hakkı Çapkınoğlu, Michele Baranowicz, Burutay Subaşı, Faik Samed Güneş, Drazen Luburic, Alen Sket (Hasan Yeşilbudak, Alperay Demirciler, Abdullah Çam, Vefa Yılmaz, Guillaume Quesque, Furkan Aydın)

Setler: 25-18, 25-19, 25-23

Süre: 1.23 (25, 24, 31)


Haberi Paylaş