Halkbank Antalya’da

Ligde oynadığı maçlarda yoluna kayıpsız olarak devam eden Halkbank son olarak Polis Akademisini 3-0 yenmişti. Ligdeki 14 maçta sadece 1 yenilgi alan Başkent ekibi 41 set verirken sadece 12 set verdi ve şu anda Türkiye Liglerinin en az set veren takımı konumunda. 3,417’lik set averajı ile en iyi averaja saip olan Halkbank topladığı 37 puanla ikinci sırada. 1 maç fazlası olan Arkasspor ise 38 puanda. Üstelik Halkbank maç eksiğine rağmen set averajında rakibine fark atmış durumda.

Ligde 9 puanla 12.sırada ve düşme hattında bulunan Manavgatspor karşısına mutlak 3 puan parolasıyla çıkacak olan Halkbank son çalışmasını bugün yaptı. Antrenör George Strumilo yönetiminde yapılan antrenmanda tüm oyuncuların oldukça hırslı ve istekli olmaları teknik heyeti memnun etti.

Takımın başarılı antrenörü George Strumilo takımın her geçen gün daha da iyi olduğunu belirterek “Oyuncularımız artık tam anlamı ile takım oldular. Yapılan çalışmalarda bunu net olarak görüyoruz. Hedefimiz kesinlikle şampiyonluk, bunu başarabileceğimize inancımız tam” dedi.

Halkbank Voleybol takımı sorumlusu Selahattin Süleymanoğlu ise Avrupa Kupası maçının şokunu üzerlerinden attıklarını ve artık tamamen lige konsatre olduklarını söyledi. Süleymanoğlu “Challenge kupası maçında İtalyan Modena takımına çok şanssız bir şekilde elendik. Bu maçın şokunu uzun süre üzerimizden atamadık. Ancak takım olarak, hedefimiz olan şampiyonluktan başka bir şey düşünmüyoruz. Manavgat maçını da kazanıp bir engeli daha kayıpsız geçmenin hesaplarını yapıyoruz” şeklinde konuştu.


Haberi Paylaş

Comments are closed.