Halkbank Belediye maçına hazır

Ligi lider tamamladıktan sonra sekizli finallerde SGK ile karşılaşan ve her iki maçı da 3-0 kazanarak yarı finale yükselen Halkbank İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile oynayacağı zorlu maçlar öncesinde hazırlıklarını tamamladı.

İlk maçı yarın Ankara’da oynayacak olan Halkbank hazırlıklarını tamamlayarak maç saatini beklemeye başladı.

Antrenör George Strumilo yönetimindeki son çalışmada tüm oyuncuların son derece hırslı ve istekli oldukları gözlendi. İki takım arasındaki maçların ikincisi Cuma üçüncüsü ise Cumartesi günü İstanbul’da oynanacak. Takımların tur atlaması için bu seride 3 maçıda kazanması gerekiyor.

Eğer ilk 3 maçı kazanamazlarsa iki takım 4. ve 5. maçları Ankara’da oynayacak ve 3 maçı kazanan takım adını finale yazdıracak.

Halkbank Voleybol şube sorumlusu Selahattin Süleymanoğlu finallerin son derece zorlu geçeceğini belirterek “Türkiye’nin en güçlü dört takımı yarı finaldeyiz. Biz İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile  daha önce ligde oynadığımız iki maçı da kazanmıştık. Salı günü burada Cuma ve Cumartesi günüde İstanbul’da rakibimizi yenerek finale kalmak istiyoruz” dedi. Süleymanoğlu bu sezon şampiyonluğu çok istediklerini belirterek “Artık zamanı geldi. Son yıllarda finallere kalmamıza rağmen kıl payı şampiyonlukları kaybettik. Ancak bu sezon tek hedefimiz şampiyonluk” şeklinde konuştu.

Süleymanoğlu ayrıca Voleybolda şampiyonluğu Başkente getirmek istiyoruz. Eğer Ankara’lı sporseverler de aynı şeyi istiyorlarsa final maçlarında bizi mutlaka desteklesinler. Onların desteğine çok ihtiyacaımız var” dedi.

Halkbank takımının başarılı antrenörü George Stumilo ise takımın çalışmalarından ve oynadığı oyundan son derece memnun olduğunu belirterek “Oyuncularımın tamamı şampiyonluğa konsantre olmuş durumdalar. Bizim için lig yeni başlıyor. Yarı finalde İstanbul Belediyesini 3 maçta da yenip önce finale çıkmayı sonrada şampiyon olmayı istiyoruz” şeklinde konuştu. Halkbank voleybol takımı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında yarın Selim Sırrı Tarcan Spor Salonunda oynanacak maç saat 19:00’da başlayacak 


Haberi Paylaş

Comments are closed.