Halkbank gruptan çıkamadı

CEV Şampiyonlar Ligi A Grubu’ndaki son maçına çıkan Halkbank, Zenit Kazan’a deplasmanda 3-0 yenilerek gruptan çıkma şansını kaybetti. Son iki sette rakibine üstünlük kuran Halkbank, Şampiyonlar Ligi’ni 3 galibiyet ve 3 yenilgi ile tamamlamış oldu.

İlk sette özellikle servis karşılamada yaptığı basit hatalarla sayı veren Halkbank, defansta rakibine direnemedi ve seti 15-14 kaybetti. İkinci sete Halkbank hatalarından arınmış bir şekilde iyi başladı. Hücumda ve savunmada daha hızlıydı. Serviste de ilk sete oranla daha etkiliydi. Seti de uzun süre önde götürdü.13-10 öndeyken gelen basit hata ile ivme yakalayan evsahibi seti 25-22 alıp 2-0 öne geçti. Üçüncü sette her pozisyonuyla rakibine üstünlük kuran Halkbank 11-8 öne geçtiğinde Kazan molası geldi. Bundan sonra iki takım da seti kazanmak için olağanüstü çaba harcadı. Güçlü rakibine karşı yine basit hatalar yapan Halkbank seti 28-26, maçı da 3-0 kaybetti.

İstatistik…

Zenit KAZAN: 3
Halkbank ANKARA: 0

Salon: Saint Petersburg KAZAN

Hakemler: Alexandros Mylonakis (Yunanistan), Bruno Muha (Hırvatistan)

Zenit KAZAN: Loran Alekno, Earvin Ngapeth, Vady Likhosherstov, Matthew Anderson, Alexey Spiridinov, Alexey Samoylenko (Alexey Verbov)

Halkbank ANKARA: Drazen Luburic, Efe Bayram, Hakkı Çapkınoğlu, Michele Baranowicz, Alen Sket, Faik Samed Güneş (Hasan Yeşilbudak, Alperay Demirciler, Guillaume Quesque, Arslan Ekşi)

Setler: 25-14, 25-22, 28-26

Süre: 1 saat 19 dakika (21, 29, 31)


Haberi Paylaş