Halkbank ‘Güneş’ açtı

Axa Sigorta Kupa Voley finalleri çeyrek final müsabakasında Ziraat Bankası ile karşılaşan lig lideri Halkbank, mücadeleden 3-1 galip ayrılarak yarı finale yükseldi. İlk seti kaybeden Halkbank, sonraki üç seti alarak yarı finalist olmayı başardı.

Mavi-Beyazlı başkent ekibinin yarı finaldeki rakibi Arkas Spor-Fenerbahçe eşleşmesinin galibi olacak.

Karşılaşmanın ilk setinde Halkbank 7 servis hatası ile oynadı. Defans ve manşette de etkisiz kalınca, iyi servis atan rakibine direnemedi. Ziraat Bankası 25-20 ile seti kazandı: 0-1 İlk setteki hatalarını fazlaca tekrarlamayan mavi beyazlılar servis yüzdesini artırınca oldukça çekişmeli geçen seti 25-21 kazandı ve durumu 1-1’e getirdi.

Üçüncü sette de heyecan fırtınası devam etti. Oyuna konsantre olan Halkbank, etkili blok ve defans yaptı. Yıldız oyuncuları devreye girdi. Oyun üstünlüğünü ele geçiren Halkbank, 25-22’yi buldu ve öne geçti: 2-1. Müsabakanın son setinde konsantrasyonu düşen Ziraat Bankası, Halkbank’ın coşkulu oyununa karşılık veremedi. Set 25-19, müsabaka da 3-1’le Halkbank’ın oldu.

Faik Samed’e armağan

Öte yandan Halkbank Erkek Voleybol Takım Kaptanı Burutay Subaşı, galibiyeti, rahatsızlığı nedeniyle forma giyemeyen arkadaşları Faik Samed Güneş’e armağan ettiklerini söyledi.

Subaşı, “Takım olarak, tüm kalbimizle Faik’e şifa diliyor, bir an önce aramıza dönmesini bekliyoruz” diyerek takım arkadaşlarının duygularını diye getirdi.

İstatistik…

Halkbank : 3
Ziraat Bankası: 1

Salon: Malatya Merkez

Hakemler: İsmail Yıldırım, Tuncay Kandemir

Halkbank: Drazen Luburic, Burutay Subaşı, Hakkı Çapkınoğlu, Michele Baranowicz, Alen Sket, Kemal Kayhan (Alperay Demirciler, Hasan Yeşilbudak, Guillaume Quesque, Rıfat Kantarcıoğlu, Arslan Ekşi)

Ziraat Bankası: Farhad Ghaemi, Koray Şahin, Michal Finger, Enes Atlı, Vahit Emre Savaş, Selim Demir (Volkan Döne, Ümit Demir, Saber Kazemi, Oğuzhan Doğruluk, Nikola Jovovic, Umut Şahin, Fırat Ezel Filiz)

Setler: 20-25, 25-21, 25-22, 25-19

Süre: 2 saat 3 dakika (27, 37, 31, 28)


Haberi Paylaş