Halkbank kupaya çok yakın

CEV Challenge Kupası’nda temsilcimiz Halkbank kendi evinde oynadığı final ilk maçında Fransa temsilcisi Narbonne Volley’i 25-20, 25-22, 25-23 sonuçlanan setlerle 3-0 yendi. Fransa’ya büyük bir avantaj ile gidecek olan Halkbank, Narbonne Volley ile rövanş maçını 22 Mart Salı günü oynayacak.

Karşılaşmada Halkbank’tan Fernando Hernandez ve Narbonne Volley’den Rafael Rodrigues 15’şer sayıyla en skorer isimler oldu. Temsilcimiz Halkbank’ta Graham Vigrass 10, Nicolas Bruno 8, Oğuzhan Karasu 6, Yiğit Gülmezoğlu 5, Efe Bayram 3, Abdullah Çam 1, Selçuk Keskin 1 sayıyla galibiyeti getiren isimler oldu.

Maçın tüm istatistikleri için tıklayınız. 

Halkbank’ın karşılaşmayı 3-0 veya 3-1 kaybetmesi durumunda maçta altın set oynanacak.

Finalin ilk maçını ve rövanşla ilgili düşüncelerini açıklayan milli pasör Aslan Ekşi, Halkbank’taki ikinci döneminde ikinci finalini oynadığını hatırlattı. Ekşi şunları söyledi:

“Halkbank’a ilk geldiğimde, CEV Kupası’nı müzemize götürmüştük. Bugün Challenge Kupası’nda finaldeyiz ve kupayı istiyoruz. Fransa’ya avantajlı bir skorla gidiyoruz. Fakat biz, ilk maç oynanmamış gibi hareket edecek ve aynı ciddiyetle oynayacağız. Hem takım ideallerimiz hem bireysel başarı olarak kupayı Türkiye getirip camiamıza armağan etmek adına elimizden gelen her şeyi yapacağımıza tüm Türkiye’nin inanmasını istiyoruz.”

Halkbank ANKARA: 3
Narbonne Volley: 0

Salon: TVF Başkent
Hakemler: Nikolaos FRAGKAKIS, Benone VISAN
Halkbank ANKARA: Vigrass, Selçuk, Bruno, Oğuzhan, Hernandez, Yiğit (Volkan-L, Caner-L, Efe, Aslan, Abdullah)
Narbonne Volley: Ramos, Rodrigues, Araujo, Jouffroy, Uriarte, Bassereau (Durand-L, Zanotti-L, Gabin, Bouguerra, Zerba)
Setler: 25-20, 25-22, 25-23
Süre: 1.23 (25, 28, 32)

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.