Türkiye’de en sevilen marka yüzü sporcu Ebrar Karakurt

Başarılı bir marka kimliği inşa etmenin logosundan iletişim diline kadar büyük bir çalışmayı beraberinde getirmesinin de etkisiyle tüketici zihninde markaların ete kemiğe bürünmüş yüzleri, şüphesiz başarılı bir marka kimliğinin görünen en önemli parçalarından birini oluşturuyor.

Tüketici nezdinde marka yüzlerinin nasıl bir etkisi olduğunu ortaya koyan ve tüketicilerin marka yüzü olarak en çok kimleri görmek istediklerini ele alan sorular; Marketing Türkiye adına Xsights Araştırma’nın gerçekleştirdiği “En Sevilen Marka Yüzleri Araştırması”nda cevabını buldu.

Ebrar Karakurt zirvede

A Milli Kadın Voleybol Takımımızın bu sezon Igor Gorgonzola Novara forması giyen yıldız oyuncusu Ebrar Karakurt’un rol aldığı “Dedim olabilir!” temalı Elidor reklam filmi henüz yayına girer girmez toplumun çok büyük bir kesimi tarafından sevildi ve Ebrar’ın sloganı dillere pelesenk oldu.

Katılımcılara marka yüzü olarak en sevdikleri sporcu sorulduğunda da bu durum verilere yansıyor ve Ebrar tüm kategoriler içerisinde görülen en yüksek farkla liderlik koltuğunu alıyor (yüzde 24,1). Ebrar’ın en yakın takipçisi Fenerbahçe’nin dünyaca ünlü futbolcusu Mesut Özil (yüzde 17,2) olurken onu Coinpara ile iş birliğine giden başarılı teknik adam Sergen Yalçın takip ediyor.

Kaynak ve Görsel: Marketing Türkiye

Araştırma sonuçlarının tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Haberi Paylaş

Comments are closed.