Halkbank şampiyonluk istiyor

İstanbul deplasmanında dün akşam oynadığı maçta Galatasaray’ı 3-2 mağlup eden Başkent ekibi puanını 57 yaparak liderliğini sürdürdü. Gece Başkente dönen Halkbank, Pazar günü oynayacağı Konya Meram Belediyespor maçının hazırlıklarına ara vermeden başladı.

Antrenör George Strumilo yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanda dün oynayan oyuncular daha hafif çalışırken oynamayanlar taktik ağırlıklı çalıştı.

Ligde artık her maçın final havasında geçtiğini belirten başarılı Antrenör George Strumilo “Amacımız öncelikle sezonu lider olarak kapatmak. Zira yeni statü gereği lider olan, 8. takımla eşleşecek. Bu da bizim için büyük bir avantaj olacak. Öncelikli hedefimiz tüm maçları kazanıp liderlik koltuğunda sezon sonuna kadar oturmak. Ondan sonrada finallerde de kaybetmeden şampiyon olmak istiyoruz. Bunu başarabilecek güçteyiz” şeklinde konuştu.

Halkbank Voleybol takımı şube sorumlusu Selahattin Süleymanoğlu ise Ankara’ya şampiyonluk getirmek için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarının altını çizerek 1992-1996 yılları arasında üst üste tam 5 kez şampiyon olduğumuz ligde bu sezon ve bundan sonraki sezonlarda şampiyonluğun en güçlü adayı biziz. Aldığımız sonuçlar bunun en büyük kanıtı. Tüm takım şu anda kenetlenmiş durumda. Bu sezon şampiyonluk dışında hiçbir şey düşünmüyoruz” dedi.
  
Halkbank Pazar günü saat 17:00’da Meram Belediyesi ile karşı karşıya gelecek.


Haberi Paylaş

Comments are closed.