Halkbank’a bir darbe de Galatasaray’dan

Vestel Venus Sultanlar Ligi sekizinci haftasında Galatasaray HDI Sigorta, ligde galibiyeti bulunmayan tek takım olan Halkbank’ı Burhan Felek’te ağırladı. Zayıf rakibini 3-0 mağlup eden Cimbom 3 puanın sahibi oldu.

Maçın başında her iki takım da çok sayıda basit hata yapınca skor 5’te kilitlendi. Takımların oyuna ısındığı bölümün ardından daha etkili hücumlar yapan Halkbank, zorunlu araya 10:12 önde girdi. Rakibi üzerinde bir türlü baskı kuramayan GS HDI Sigorta, 11:14’ten sonra daha iyi servis atarak öne geçmeyi başardı 15:14, Aslı Kalaç’ın katkısıyla farkı açmaya başlayan (19:16) Cimbom, Meryem Boz’un da devreye girmesiyle başlarında çok zorlandığı seti sonunda rahat kazandı 25:19.

İkinci sete hızlı giren ev sahibi takım (6:3), yaptığı çok sayıda basit hataya rağmen teknik molayı aynı farkla (12:9) geçti. Kalan bölümde Meryem Boz’un oyuna ağırlığını koymasıyla farkı açan GS HDI Sigorta, bu bölümü de aynı skorla kazandı ve ilk puanını garantiledi.

Rakibinin etkili servislerine manşet getirmekte zorlanan Halkbank, üçüncü setin başlarında her iki molasını da kullanmak zorunda kaldı 7:0. Teknik molayı 12:3’le geçen GS HDI Sigorta, kalan bölümünü formaliteye çevirdiği seti 25:11’de noktaladı ve maçı 3-0 kazandı. Böylelikle sarı kırmızılılar, galibiyetsiz rakibi karşısında 3 puanın sahibi oldu.

İstatistik…

GALATASARAY HDI SİGORTA – HALKBANK: 3-0

Salon: Burhan Felek

Hakemler: Erol Akbulut, Aylin Turnaoğlu Eskigülek

Galatasaray: Leys, Jackson, Çağla, Hande, Aslı, Meryem, Gizem(L), Buse(L), Cansu, Nursevil, Elifsu, Dilara, Melike Halkbank: Fulden, Ramos, Simon, Sakradzija, Hande, Aslıhan, Eylül(L), Derya(L), Duygu, Ada

Setler: 25-19, 25-19, 25-11

Süre: 77 dakika (25-30-22)


Haberi Paylaş