Halkbank’ta 3 puan hesapları

Geçtiğimiz hafta Fenerbahçe’ye 3-1 yenilen Halkbank finaller öncesindeki son maçında SGK ile karşı karşıya gelecek. Bu sezon ligde oynadığı 22 maçta sadece 2 yenilgi alan Başkent ekibi play-off’da tüm rakiplerini yenerek şampiyon olmak istiyor. 

Yeniden liderlik koltuğuna oturmanın hesaplarını yapan Halkbank, Fenerbahçe’nin son maçta Plevne Belediyesi karşısında puan kaybetmesini bekleyecek.   

Ligde 28 puanla 8. sırada yer alan ve play-off’a katılmanın hesaplarını yapan SGK’nın 8 galibiyet 14 yenilgisi bulunuyor. 
    
Antrenör George Strumilo yönetiminde yapılan son antrenmanda tüm oyuncuların oldukça hırslı ve istekli olmaları teknik heyeti memnun etti.
        
Halkbank takımının  başarılı antrenörü George Strumilo  Fenerbahçe maçını artık unuttuklarını belirterek  “Lig uzun bir maraton ve bazen böyle istenmeyen sonuçlar olabilir. Önemli olan bu yenilgilerden ders çıkarmayı bilmek. Biz gerekli dersleri çıkarttık. Artık tüm maçlarımızı kazanmak zorundayız.  Çünkü telafisi olmayan döneme giriyoruz. Tüm takım olarak bunun bilincindeyiz” şeklinde konuştu.

Halkbank Voleybol takımı sorumlusu Selahattin Süleymanoğlu ise bu sezon  lig şampiyonluğu için takıma yönetim olarak her türlü desteği verdiklerinin altını çizerek “Şu an tüm takım olarak kenetlenmiş durumdayız. Fenerbahçe yenilgisi takımımızı daha da hırslandırdı. Cumartesi günü SGK’yı yenip yolumuza devam etmek istiyoruz. Halkbank’la SGK arasında Ankara Selim Sırrı Tarcan Spor Salonunda oynanacak.olan mücadele Cumartesi günü saat 15:30’da oynanacak. 


Haberi Paylaş

Comments are closed.