Halkbank’ta ikinci Kovac dönemi

Yeni sezon kadro çalışmalarını sürdüren Halkbank, yeni sezonda takımı Sırp antrenör Slobodan Kovac’a emanet etti.

2016-2017 ve 2017-2018 sezonlarında da Halkbank’ çalıştıran ‘Boba’ lakaplı başarılı antrenör iki kez Türkiye Ligi şampiyonluğu ve bir kez de Türkiye Kupası kazanma başarısı göstermişti.

Benim için gurur

Halkbank Spor Kulübü binasında düzenlenen imza töreninde, Halkbank Genel Müdür Yardımcısı ve Kulüp Başkan Yardımcısı Ergin Kaya ile birlikte kontrat imzalayan Kovac duygularını şöyle dile getirdi:

“Bir kere daha en önemli kulüplerden biri olan Halkbank’ta çalışacak olmaktan gurur duyuyorum. Beraber çalışacağımız değerli antrenörler var. Birinci olmak için arzum yüksek. İyi sonuçlar elde etmek adına elimden gelenin en iyisini yapacağım, sıkı çalışacağım. Teşekkürler Halkbank. Tekrar ediyorum, gururluyum.”

Antrenörlük kariyeri

Kovac kulüp kariyerinde PGE Skra Belchatov, Top Volley Cisterna. Jastrzebski Wegiel, Belogorie Belgorod, Sir Safety Conad, Perugia, Halkbank, Radnicki Kragujevac takımlarında görev yaptı. Deneyimli antrenör ayrıca Sırbistan, İran ve Slovenya milli takımlarını çalıştırdı.

Slobodan Kovac’ın oyunculuk geçmişinde Sırbistan Milli Takımı ile 2000 Sydney Olimpiyatlarında şampiyonluk, 1996 Atlanta Olimpiyat Oyunlarında bronz madalyası bulunuyor

Haberi Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir