Halkbank’ta tek hedef şampiyonluk

Türkiye erkekler voleybol liginde normal sezonu lider olarak tamamlayan Halkbank voleybol takımı finallerde de aynı başarıyı gösterip şampiyon olmanın hesaplarını yapıyor.

Ligde oynadığı 23 maçta 21 galibiyet alan Halkbank sadece 2 yenilgi aldı. Ligin en az yenilen en fazla galibiyet alan takımı olan Halkbank Voleybol takımı 66 set alıp 19 set verdi. Mavi Beyazlılar bu kategoride de en az set veren en çok set alan takım oldu. Ligde oynadığı 23 maç sonunda elde ettiği set averajı ise 3.474 oldu. Bu istatikler ve gösterdiği başarılı performansla Halkbank voleybol takımı 60 puanla sezonu lider olarak tamamladı.

Normal sezonun sona ermesinin ardında gözlerde 8’li finallere çevrilmiş durumda. Halkbank lider olduğu için ligi sekizinci sırada tamamlayan SGK ile eşleşti. İki Başkent ekibi ilk maçı 15 Nisan Salı akşamı saat 20’de ikinci maçı ise 18 Nisan Cuma akşamı saat 20.00’da oynayacaklar.

Her iki maçı da kazanan takım yarı finale yükselecek. Yarı final maçları 22-30 Nisan final ise 3-12 Mayıs tarihleri arasında oynanacak. Halkbank voleybol takımı zorlu maçlar öncesindeki hazırlıklarını Ankara Selim Sırrı Tarcan spor salonunda yaptığı antrenmanla sürdürürken tüm oyuncuların oldukça hırslı olmaları teknik heyet ve yönetimin yüzünü güldürdü.

GEORGE STRUMİLO “ŞAMPİYONLUĞU BAŞKENTE GETİRMEK İSTİYORUZ”
Halkbank voleybol takımının deneyimli hocası George Strumilo futbolda şampiyonluğu zorlayan bir Başkent temsilcisinin olmadığının altını çizerek “Voleybolda ise durum farlı. Biz Başkenti en iyi şekilde temsil ediyoruz ve şampiyon olmak istiyoruz. Eğer bu başarıyı gösterirsek elde edilen şampiyonluk tüm Ankara’nın başarısıdır. Bu amaçla şampiyonluk için elimizden geleni yapacağız” dedi. Strumilo şampiyonluk yarışında Fenerbahçe Arkas ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile çekişeceklerini de belirterek “Dört takım son ana kadar şampiyonluğu kovalar. Ancak bizim şampiyonluk dışında hiçbir beklentimiz yok. Hazırlıklarımızı bu doğrultuda sürdürüyoruz. Tüm takım olarak da buna inanmış durumdayız” dedi.

VOLKAN VE ULAŞ “ŞAMPİYON OLACAĞIZ”
Halkbank voleybol takımının milli oyuncuları Volkan ve Ulaş ise son yıllarda şampiyonluğu kıl payı kaçırdıklarını belirterek “Lig maçlarında gösterdiğimiz performansla şampiyonluğu hak ettik. Ancak finallerde çok dikkatli olmak zorundasınız. Tek bir hata bile telafisi zor şeyleri doğurabilir. O yüzden dikkatli olup maçlarımızı kazanarak şampiyon olmak istiyoruz” dediler. Milli oyuncular tüm başkentlileri kendilerini desteklemek üzere Selim Sırrı Tarcan Spor Salonuna davet ettiler..

SÜLEYMANOĞLU “DESTEK OLUN ŞAMPİYONLUĞU ANKARA’YA GETİRELİM”
Halkbank Voleybol takımı sorumlusu Selahattin Süleymanoğlu’da bu sezon tek amaçlarının şampiyonluk olduğunu belirterek “1992-1996 yılları arasında üst üste 5 kez kazandığımız şampiyonluğu bu sezon yeniden elde etmek istiyoruz. Biz bu şampiyonluğu tüm Başkentliler adına istiyoruz. Tüm Ankaralı’lardan da destek istiyoruz. Onlar bize destek versinler bizde onlara şampiyonluk hediye edelim. Unutmasınlar bu şampiyonluk Ankara adına kazanılacak. Takım olarak bizler hazırız. Oyuncularımız çok istekli çalışıyorlar. Hepsine güvenimiz tam. Bu sezon şampiyonluğu Başkente mutlaka getireceğiz” şeklinde konuştu.

İLK MAÇ 15 NİSAN SALI SAAT 20:00’DA
Halkbank ile SGK arasında oynanacak olan çeyrek finalin ilk maçı Salı akşamı saat 20:00 daoynanacak. Bu maçın rövanşı ise 18 Nisan Cuma akşamı 20:00’da oynanacak. Her iki maçıda kazanan ekip yarı finalist olacak…


Haberi Paylaş

Comments are closed.