HAMIYA SALAM DIREM (HERKESE SELAM DIYORUM)

V.S. Sevgili Tuğçe, transferin çok ani oldu bize anlatır mısın.
– T.A. Küçüklüğümden beri yurtdışında oynamak hedeflerim arasındaydı ve Lokomotiv takımıyla da boyle bir olay gündeme geldiğinde bu fırsatı kaçırmak istemedim açıkcası. Benim için çok büyük bir tecrübe olacağını düşündüm. Ailem ve menajerim Tunç Afşar’la durum değerlendirmesi yaptıktan sonra çok kisa sürede hiç düşünmeden olumlu yanıt verdim. Tabii burada öncelikle eski kulüp başkanım Mehmet Öz’e ve yönetime hususi teşekkür etmek isterim, benim takımdan ayrılmam için izin verdiler.

– V.S. Yeni takımının hedefleri neler?
– T.A. Takımımız hem Azerbaycan ligi hem de CEV Cup’ta hedefleri olan tecrübeli ve kaliteli oyunculardan kurulu bir ekip. CEV Cup’ta ve ligde şampiyonluk hedefliyoruz ve bunun için herkes elinden geldiğince özverili şekilde çalışıyor. Takıma yeni katılmama rağmen çok kısa sürede uyum sağladım. Başkanımız Elnar Asgerov’a çok teşekkür ederim. Gerçekten bana hiç yabancılık çektirmedi, neden iki devlet bir millet olduğumuzu çok iyi anladım. Ayrıca tüm teknik ve takım arkadaşlarım beni inanılmaz şekilde benimsedi. Hem oyuncular olarak hem de staff olarak çalışmayı çok seven, disiplinli ve kaliteli bir ekibiz. Ve hedeflerimize ulaşmamamız için hiç bir neden yok.

– V.S. Azerbaycan ve Türkiye ligi arasında fark var mı?
– T.A. Azerbaycan’da sporu çok seven bir Cumhurbaşkanı var, sayın İlham Aliyev. Buraya geldikten sonra Azerbaycan’ın son yıllarda sporda neden bu kadar çok gelişim gösterdiğini daha iyi anladım. Devletin başındaki insan sporu sevince, doğal olarak da herşey üst düzey yapılıyor. Azerbaycan ve Türkiye ligi arasında takım sayısı açısından fark var ama kalite açısından pek fark yok. Çünkü Azerbaycan ligi son yıllarda isimleri dünyaca duyulmuş kariyerli sporcuların tercihi arasında bulunuyor ve bu da ligin kalitesini arttırıyor. Ayrıca federasyonun ikinci başkanı ve milli takım antrenörü Faig abi (Faig Karayev) benim kendisi Türkiye’de çalışırken Türk voleybolu için yaptıklarını çok iyi bildiğim bir antrenör, burada da gerçekten çok üst düzey bir organizasyon gerçekleştiriyor.

– V.S. Bakü’ye alıştın mı, vaktini nasıl geçiriyorsun?
– T.A. Bakü’ye çok kısa zamanda alıştım ve sevdim. Çok modern bir Avrupa şehrinden hiçbir farkı yok. Maçlardan sonra genelde kutlamalarımız oluyor. Onun dışında boş zamanlarımda deniz kenarı ve şehir merkezini gezmeyi seviyorum. Takım arkadaşlarımla da güzel ve keyifli vakit geçiriyorum. Türkiye’deki beş çayı gibi aktiviteler yapıyoruz 🙂

– V.S. Buradan bizim vasıtamızla Türk voleybolseverlere mesajın var mı?
-T.A. Buradan Türk voleybol severlere söyleyebileceğim, Azerbaycan’da ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için elimden geleni yapacağım. Bu süreçte yanımda olan ve olacak kişilere şimdiden çok teşekkür ediyorum. Gurbette olsam da sizin sitenizi yakından takip ediyorum, benim ile ilgili güzel haberleriniz için çok teşekkür ederim.


Haberi Paylaş