Harika bir takım yaratacağız

2022 FIVB Kadınlar Dünya Şampiyonası hazırlıklarına devam Polonya Milli Takımı’nda pasör Joanna Wolosz, Polonya basınına açıklamalarda bulundu.

Oldukça uzun bir hazırlık dönemi geçirdiklerini söyleyen tecrübeli pasör, “Temmuz ayının sonundan beri sıkı bir çalışma halindeyiz. 23 Eylül’de ilk maçımızı oynayacağız. Ondan önce birkaç tane hazırlık maçı oynayacağız. Takım olarak yavaş yavaş Dünya Şampiyonası moduna giriyoruz. Kendi taraftarımızın önünde oynamak harika olacak. Şampiyona öncesi İtalya, Sırbistan ve Türkiye ile hazırlık turnuvası oynayacağız. Kendimizi bu tür takımlara karşı test etmek güzel olacak.” dedi.

Takım olarak harika bir hava yakaladıklarına değinen Wolosz, “Atmosfer iyi, boş zamanlarımızda da birlikte vakit geçiriyoruz.  Ayrıca artık antrenörü de tanıyoruz. VNL’de birlikte çok antrenman yapamadan üst üste maçlar oynadık. İstediğimiz sonuçları alamadık. Bana öyle geliyor ki Dünya Şampiyonası’nda harika bir takım yaratacağız. Şampiyonada minimum hedefimiz gruptan çıkmak. Çeyrek finale kalmak bizim için harika bir sonuç olur. Daha sonra ne olacağını kadere bırakıyorum. Ama bu son sekize kalmak güzel bir şey olurdu.” açıklamasını yaptı.

 

Haberi Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir