Hedef 2. Şampiyonluk

Bursa’da hafta sonunda yapılacak olan Bayanlar Avrupa Challenge Cup Final Four’da Türkiye’yi temsil edecek olan Vakıfbank Güneş Sigorta, final four hazırlıklarını sürdürüyor.

Takım kaptanı Aysun Özbek, antrenman öncesinde Final Four maçlarıyla ilgili ise şunları söyledi: “Final Four’a çok iyi hazırlandık. Final Four maçlarından önce Bursa’da bir lig maçı oynayacağız. Daha sonra da Alman rakibimizle çok zorlu bir maça çıkacağız. Bursa’da biz ilk kez maç oynamıyoruz. Daha önce burada Avrupa Şampiyonu olduk ve tekrar Avrupa Şampiyonu olmak istiyoruz. Alman ekibi Dresdner SC güçlü bir takım ama biz kendi oyunumuzu tutturursak maçı kazanırız. Bütün Bursa’lı seyircileri salona bekliyoruz. İlk gün Alman rakibimizi yendiğimiz takdirde İtalyan Infoplus Minetti Imola ile final oynayacağımızı düşünüyorum.”

Vakıfbank Güneş Sigorta Takımı Menajeri Nalan Ural ise Bursa’da ikinci kez Avrupa Şampiyonluğu yaşamak istediklerini söyledi. Ural, “Challenge Cup Kupası Avrupa’nın üçüncü kupası. Daha önce Bursa’da Top Teams Kupası’nı kazanmıştık. Bursa voleybolda uğurlu ve iyi seyircisi olan bir şehir. Bursa seyircisini yedinci oyuncumuz olarak gördüğümüz için burayı tercih ettik. 52 takım arasında Challenge Cup Kupası’nda son 4 takıma kalındı. Ciddi bir yatırım yaptık bu sene ve iyi bir kadromuz var. Seyircimizin desteğini bekliyoruz maçlarımıza. Buradan yine bir Avrupa Şampiyonu çıkacak diye düşünüyorum” dedi.

Alman ekibinde milli oyuncuların bulunduğunu ve çok disiplinli bir takım olduğunu ifade eden Ural, “Bence İtalyan ekibi daha güçlü bir rakip. Herkes bizim ev sahibi olduğumuz için favori olarak görüyor ama önce bizim finale çıkmak için Alman rakibimizi yenmemiz gerekiyor” diye konuştu.

DHA


Haberi Paylaş

Comments are closed.