Hedef maç Almanya

Yıldız Kızlar Dünya Şampiyonasında A Grubu’nu yenilgisiz, 9 puanla lider tamamlayan Milli Takımımızın antrenörü Şahin Çatma, grupta hedef maçı olarak Almanya ile yapılacak müsabakayı gördüklerini söyledi.

Her maça ayrı hazırlanıyoruz
Çatma, Almanya’nın Avrupa’da karşılaşmadıkları tek takım olduğunu belirterek, “Güçlüler ama biz de çok güçlüyüz. Onları yenersek, ilk iki şansımız çok yüksek olur. Çünkü Arjantin Almanya ile denk değil. Sonra da Çin maçı var. Biz her maçı tek tek ele alıyor, ona göe hazırlanıyoruz. Elbette hiç bir maç oynamadan kazanılmaz ama E Grubu ile ilgili öngörülerimiz böyle” diyerek değerlendirmelerde bulundu.

Ankara’da yapılan Yıldız Kızlar Dünya Şampiyonasında A Grubu’nu yenilgisiz, 9 puanla lider tamamlayan Milli Takımımız, ikinci turda yükseldği E Grubunda Almanya, Arjantin ve Çin takımları ile eşleşti.

Buna göre Yıldız Milliler E Grubundaki ilk maçta 16 Ağustos, saat 17:30’da Almanya ile Başkent Voleybol Salonunda karşı karşıya gelecek.

Ay-Yıldızlılar, 17 Ağustos’taki ikinci grup maçında yine 17:30’da, Başkent Voleybol Salonunda Güney Amerika’nın güçlü temsilcisi Arjantin ile oynayacak.

18 Ağustos’daki E Grubu üçüncü maçında ise Başkent Voleybol Salonunda, saat 17:30’da Çin takımı ile mücadele verecek.

Yıldız Kız Milli Takımımızın karşılaşmaları Sports TV’den canlı ve şifresiz Teledünya 20. Kanaldan da üç boyutlu olarak yayınlanıyor.

 


Haberi Paylaş