“Hedefimiz şampiyonluk”

Sigorta Shop Kadınlar 1.Ligi Yarı Final etabının son gününde Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda oynanan karşılaşmada Çukurova Belediyespor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor’u 3-1 mağlup ederek Yarı Final etabını 3’te 3 ile tamamladı.

Play-off’ta yarı finalleri önemli geri dönüşler imza atarak hiç maç kaybeden tamamlayan Adana temsilcisinde oyuncular Gizem Öcal ve Sena Güleryüz, İstanbul Büyükşehir Belediyespor’a karşı alınan galibiyetin ardından Voleybolun Sesi’ne konuştu.

Şampiyonluk hedeflediklerini belirten tecrübeli smaçör Gizem Öcal: “Hedefimiz şampiyonluk ve bu hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz, son maçımızı da galibiyetle tamamlayarak 3’te 3 yapıp güzel bir seri ile Yarı Final etabını kapatmış bulunmaktayız. Aynı istikrarı Final etabında da göstermek istiyoruz, finallerde bulunan tüm takımlara başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Takımın genç orta oyuncusu Sena Güleryüz ise ilk etabı başarıyla geçtiklerini değinerek: “Biz buraya gelirken hedefimizin de potansiyelimizin de çok farkındaydık. İlk olarak her maçı teker teker geçerek hedefimize adım adım gitmeyi planladık ve bunun ilk etabını başardık. Yarı finalleri olmamız gereken yerde bitirdik. Her takım tüm gücüyle savaşıyorken psikolojik olarak ayakta kalan zafere ulaşıyor. Şu an olduğumuz konumdan çok mutluyum, takımın genç oyuncularından biri olarak bu deneyimi bu kadar tecrübeli takım arkadaşlarımla yaşadığım için de kendimi çok şanslı hissediyorum.” dedi.

Çukurova ekibi; 1-2-3 Nisan’da Bursa Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda rakipleri Adam Voleybol, İlbank ve Karşıyaka ile Sultanlar Ligi’ne yükselme mücadelesi verecek.

Final etabında devreli lig usulü oynanacak maçlar sonucunda ilk iki sırayı alan takımlar, gelecek sezon Sultanlar Ligi’nde yer alacak.

Haberi Paylaş

Comments are closed.