Fenerbahçe HDI Sigorta net skorla kazandı

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde 25. hafta bugün Ankara Başkent Voleybol Salonu’nda oynanan Spor Toto – Fenerbahçe HDI Sigorta karşılaşması ile başladı. Haftanın kritik maçlarından biri olan karşılaşmayı 25-22, 25-15, 25-17 setlerle 3-0 Fenerbahçe HDI Sigorta kazandı.

Yacine Louati’nin servisiyle başlayan mücadelede setin hemen başında yapılan servis hatalarıyla ev sahibi 3-2’lik üstünlüğü yakaladı. Burak Güngör ve Paul Buchegger’in sayılarıyla 9-5’i bulan Spor Toto’ya; file üstünde Salvador Hidalgo, serviste de Yacine’le cevap veren Fenerbahçe HDI Sigorta, skora denge getirdi (9-9). Setin devamı büyük bir çekişmeye sahne oldu. Skor üstünlüğünün sürekli el değiştirdiği sete Hidalgo, Yacine Louati ve Metin Toy’la ağırlığını koyan sarı lacivertliler, 22-25’le setin kazananı oldu.

Her iki takımın skorer isimlerinin devreye girdiği ikinci set uzun rallilere de sahne oldu. Fenerbahçe HDI Sigorta’da servisleri ile etkili olan Yacine Louati’nin yanı sıra Hidalgo ve Ahmet Tümer’in file üstü performansıyla fark 5 sayıya çıktı (8-13). Spor Toto’da  file ve servis hatalarının arttığı setin devamında son bölümde farkı 10 sayıya (14-24) kadar çıkaran Fenerbahçe HDI Sigorta, seti 15-25 kazanarak 2-0 öne geçti.

Mert Matic ve Yacine Louati’nin karşılıklı sayılarıyla başlayan sete Metin Toy ve Emre Batur’la ağırlığını koyan Fenerbahçe HDI Sigorta; Taha Erden ve Kaan Gürbüz gibi oyuncularının da skor katkısıyla seti 17-25; maçı da 3-0 kazandı.

Karşılaşmanın en skorer ismi Fenerbahçe HDI Sigorta’dan 15 sayıyla Metin Toy oldu.

Karşılaşmanın tüm istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

Haberi Paylaş

Comments are closed.