’Hedeflerimize adım adım ulaşıyoruz’

Alanya’da yapılan Dünya Şampiyonası elemelerinde grup lideri olarak finallere kalmaya hak kazanan Genç Kız Milli Takım Antrenörü Mehmet Bedestenlioğlu hedeflerine adım adım ilerlediklerini söyledi.

Alanya’daki eleme maçlarını değerlendiren Bedestenlioğlu ilk gün Danimarka, ikinci gün ise Finlandiya karşısında rahat bir galibiyet aldıklarını belirterek, ‘’Gruptaki rakibimizin Çek Cumhuriyeti olduğunu biliyorduk. En önemli maçımız Çek Cumhuriyeti ile oynayacağımız maçtı. İlk iki sette rahat bir oyun ortaya koyduk. Üçüncü set başa baş bir mücadele ile geçti. Ama takım oyuncuları yapmaları gerekeni sahaya yansıtarak bu maçı 3-0 kazanmasını bildi’’ dedi.

Turnuva öncesi bazı nedenlerden dolayı takım olarak tam hazır olamadıklarını belirten Bedestanlioğlu, ‘’ Play-offların uzaması bazı oyuncularımızın kampa geç katılmalarına neden oldu. Bazı oyuncularımızın kulüp takımlarında forma şansı bulamamaları maç eksiğine neden olmuştu. Play-offların sona ermesinden sonra play-off’da oynayan takımdaki oyuncularım ancak 7 gün önce kampa katılabildi. Fiziksel ve mental olarak kısa bir zamanda hazırlanmak zorunda kaldık’’ diye konuştu.

Lig’deki play-offların uzayacağını tahmin ettikleri için Dünya Şampiyonası eleme grubunu Türkiye’ye almak için federasyon ile birlikte çok çaba harcadıklarına da değinen Bedestenlioğlu, ‘’İyi bir planlama yaptık. Bir kaza olmasın diye şampiyonanın eleme maçını Türkiye’ye aldık. Play-offların geç biteceğini oyuncuların kampa geç katılacaklarını düşündük, bir de yollarda zaman geçirmeyelim vakit kaybetmeyelim istedik. İyi ki de Alanya’da yapılmış turnuva. Çok güzel bir seyirci karşısında oynadık ve kazandık’’ ifadelerini kullandı.

Bedestenlioğlu Yıldız ve Genç takımlarda en önemli hedeflerinin A Milli Takıma oyuncu yetiştirmek olduğunu da dile getirerek, ‘’Verilen emeklerin karşılığını almak çok güzel. Bizim hedeflerimizin en büyüğü A Milli Takımına oyuncu yetiştirmek. Genç Takımdaki oyuncularımızı 60-70 millilik seviyesine yükseltmek istiyoruz. Önemli turnuvalar oynayarak Millilik sayılarını arttırmaları A Milli Takım için yararlı olacak’’ diye konuştu. 

Bedestenlioğlu Dünya Şampiyonası finalleri için 2.5 aylık bir zamanları olduklarını belirterek, ‘’Bu zamanı en iyi şekilde kullanıp takımımızı hazır hale getireceğiz. Sonrasını tabii düşeceğimiz grup oyuna hakimiyetimiz gibi faktörler gösterecek. Kızların önünde 8 maçlık bir şampiyona olacak. Grupta ilk ikiye girmeyi başarırsan her türlü dereceğe açık oluruz. Biz Türkiye’ye Dünya ikinciliğinden sonra yeni bir derece daha kazandırmak istiyoruz’’ dedi.


Haberi Paylaş

Comments are closed.