Hekimoğlu yarı finale kilitlendi

Erkekler 1. Ligi A Grubu’nda son maçını Jeopark Kula Belediye ile oynayan ve sahadan 3-1’lik galibiyet ile ayrılan Hekimoğlu Global Connect Travel BVİ, haftaya başlayacak play-off yarı finallerine kilitlendi.

Bu sezon Efeler Ligi’ni hedefleyen Hekimoğlu Global Connect Travel BVİ, normal sezonun son maçında Jeopark Kula’yı 18-25, 25-12, 25-20 ve 25-22’lik setlerle mağlup etti. Alanya Belediyespor’un ardından grubu 2. sırada tamamlayarak yarı finallere yükselme başarısı gösteren Hekimoğlu GCT, pazartesi günü Ankara’da başlayacak yarı finaller için hazırlıklara başladı.

HAKAN ÇATAL: SORUMLULUĞUMUZ FAZLA

Takım menajeri Hakan Çatal, play-off yarı final grubuna kaldıkları için çok mutlu olduğunu ifade ederek şu açıklamalarda bulundu; “Öncelikle Bursa’ya bir şirket takımı kazandırmış olmaktan mutluluk duyuyorum. Tolga Hoca, Hakan Hoca, Alper Hoca önderliğinde hemen hemen 6 aydır çalıştık ve işin sahne kısmına geldik. Düşüşler çıkışlar oldu ama sonuçta ilk hedef olan play-off’a ulaştık. Şimdi ki hedefimiz yarı final ilk maçı olacak, sezon etabında Berke Can Bıldırcın’ın talihsiz sakatlığı canımızı sıktı ancak spor da bunlar da oluyor ve olacak. Biz sonuna kadar mücadele eden takım olacağız. Son 20 yılda spor, devlet kurumları üzerinde ilerliyor özel şirketler tarafından desteklenen nadir kulüplerden birisiyiz ve burada sorumluluğumuz fazla. Başarılı olup bu işe yatırım yapan insanları küstürmememiz gerekiyor ayrıca da yenilerine örnek olmamız gerekiyor. Bütün ekibe güvenim tam başaracağız önümüzdeki yıl Efeler Ligi’nde olacağız.”

TOLGA ALTINTAŞ: PLAY-OFF RÜYALARIN GERÇEK OLDUĞU YER

Takımın başarılı antrenörü Tolga Altıntaş da şunları söyledi; “Yeni kurulan hedefleri ve vizyonu olan böyle güzel bir kulübün antrenörü olmaktan onur duyuyorum. Öncelikle yeni kurulan bir takımın yaşayabileceği zorlukları biz de yaşadık. Fakat başta yönetimimiz, teknik ekip ve tüm oyuncularımız bu handikaplı süreci çabuk atlattık. Kendi sahamızda maç kaybetmeyerek iyi bir istatistiğe de imza atmış olduk. Yıllardır sporun ve camianın içerisinde hem oyuncu hem de antrenör olarak bulunduk ve öğrendiğimiz en önemli şey emeklerin karşılığını alacağımız yer ligin sonunda hedefe ulaşılan an. Hedefe ulaşmak için tüm ekip çok iyi hazırlandı. Berkecan kardeşimiz bu uğurda sakatlandı, başarılı bir operasyon geçirdi ve sahaya dönmek için gün sayıyor. Çok değerli 8 takımın katılmaya hak kazandığı play-off etabı rüyaların gerçek olduğu yer. Mental olarak iyi hazırlananın hedefe ulaşacağı play off etabında önce yarı final grubundan çıkıp daha sonra Efeler ligini görmek istiyoruz. Bunu yapabilecek gücümüz olduğunu biliyor, bunu başarabileceğimizi inanıyoruz.”

Haberi Paylaş

Comments are closed.