Hem öğretmen hem voleybolcu

“Öğretmenler; yeni nesil Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcileri, sizler yetiştireceksiniz. Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Eserin hizmeti, sizin beceriniz ve fedakârlığınız derecesiyle orantılı olacaktır. Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister. Yeni nesli bu özellik ve kabiliyetle yetiştirmek sizin elinizdedir… Sizin başarınız Cumhuriyetin başarısı olacaktır.” Mustafa Kemal ATATÜRK

 

24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel TED Ankara Kolejiler’in smaçörü, aynı zamanda Ankara Polatlı Atatürk Anadolu Lisesi’nde beden eğitimi öğretmeni olan milli voleybolcu Hasan Hüseyin Mermer ile söyleşi gerçekleştirdik.

“Öğrencilerimle bir voleybol takımı kurmayı planlıyorum”

Voleybola  beden eğitimi öğretmeni sayesinde başlayan ve aynı zamanda onun sayesinde beden eğitimi öğretmeni olmaya karar verdiğini söyleyen Hasan Mermer, “Voleybola, Maliye Milli Piyango alt yapısında başladım. 2010-2012 arasında TVF Spor Kulübü ile TVF Erkekler 1.Ligi’nde  mücadele ettim. 2012 ve 2013 yıllarında Maliye Milli Piyango A Takım formasını giydim. 2014-2019 yılları arasında plaj voleybolu milli takımında yer aldım, 120 maçtan fazla milli oldum. 2019’da Sungurlu Belediyespor takımında,  2020’de Spor Toto’da oynadım. 2021’de ise Tokat Belediye Plevne Spor ile bir sene oynadım. Bu sene öğretmenlik görevine başladım ve TED Kolejliler ile anlaştım.”

Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bilimleri Fakültesi antrenörlük-öğretmenlik mezunu olan Hasan Mermer, “Polatlı Atatürk Anadolu Lisesi’nde öğretmenlik görevime devam ediyorum. Voleybol ile öğretmenliği birlikte yürütmek kolay olmuyor elbette. Sevmediğim işler olsa asla yapamazdım. Yaptığım işlerden zevk aldığım için yürütebiliyorum.”

Voleybol oynayama daha çok kız öğrencilerinin ilgi gösterdiğini söyleyen Hasan Mermer, “Erkek öğrencilerimizden henüz bir istek görmedim. Okulumda sınıflar arası voleybol turnuvası düzenleyip seçtiğim öğrenciler ile voleybol takımı kurmayı istiyorum. Hali hazırda spor ile uğraşan öğrencilerimle konuşup yol göstermeye çalışıyorum. Göreve yeni başladığım için benim yönlendirmem ile spora yönelen henüz olmadı. Olacağına eminim çünkü benim göreve başlama sebebim bu.”

Hasan Mermer son olarak Öğretmenler Günü için: “Etimesgut İlköğretim Okulu’nda spor dalında beni keşfedip ilerlememi sağlayan öğretmenim Şaban Ergün’e çok teşekkür ederim.

Öğretmek sadece öğretmenlere mahsus bir şey değildir. Başta ailemin ve antrenörlerimin bana kattıklarından dolayı onlara minnettarım. Tüm öğretenlerin öğretmenler günü kutlu olsun” mesajını verdi.

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.