Her maç için ekstra adapte olmak gerekti

Voleybolculuğu ile olduğu kadar güzelliğiyle de birçok insanı kendine hayran bırakan Fenerbahçe Acıbadem’in oyuncusu Katarzyna Ewa Skowronska ile şampiyonluk sonrası bir araya geldik ve kısa bir söyleşi yaptık.

Skowronska şampiyon oldukları için çok mutlu olduğunu belirterek transferi ile ilgili olarak da “Hiçbir şey net değil’’ dedi.  

-Uzun bir lig sonrası mutlu sona ulaştınız neler hissediyorsun?
Çok mutluyum, çok güzel bir duygu.

-Uzun bir lig dedik sizi en fazla zorlayan, aklında kalan bir maç var mı?
Açıkçası her maç bizim için önemliydi. Vakıfbank Güneş Sigorta ile yaptığımız maçlar önemliydi ama akılda kalan bir maç derseniz son maç tabii ki. Düşünün o maçı alıyorsunuz ve şampiyon oluyorsunuz. Bu çok hoş bir duygu.

-Bu sezon Fenerbahçe Acıbadem 5 yabancı oyuncu ile mücadele etti. Bu sizi nasıl etkiledi?
Spor  kariyerim boyunca doğrusunu söylemek gerekirse ilk kez böyle bir şey başıma geliyor. Lioubov, dışında ben, Nati, Fürst, Fofao yer değiştirerek oynamak zorundaydık. Dolayısıyla hangimizin hangi maçta oynayacağını bilemiyorduk. Bu bütün hayatınız boyunca voleybol adına karşılaşabileceğiniz en zor şeylerden biri, çünkü daha fazla adapte olup daha fazla çalışmanız gerekiyor. O yüzden çok zor bir şey.

-Dünyanın sayılı liglerinde forma giydin. Türkiye Ligi’ni nasıl buluyorsun?
Doğrusunu söylemek gerekirse ilk dört dışında kalan takımların daha çok gelişmeye ihtiyaçları var. Oyuncular anlamında belki de daha değişiklikler yapmaları gerekiyor. Ama son yıllarda Türkiye’ye gelen kaliteli yabancı oyuncuların çok iyi olması nedeniyle Türkiye Ligi inanılmaz derecede yol kat etti. Diğer liglerde oynamış tecrübe sahibi biri olarak şunu söyleyebilirim ki özellikle Türkiye Ligi’nde ilk dört takıma baktığımızda çok kaliteli maçlar oynandı.

-Önümüzdeki sezon Fenerbahçe’den ayrılacağın söylentileri var. Bunlar doğru mu?
Bunların hepsi spekülasyon. Bir gün bakmışsınız ki üç farklı yerle anlaşma imzalamışım. Bunlar komik şeyler. Daha sezon yeni bitti dolayısıyla bizim oturup konuşacak vaktimiz olmadı. Ama oturup düşünüp karar vereceğim.


Haberi Paylaş