“Her zaman hedefimiz oyuncu yetiştirmek”

TVF Kadınlar 2. Lig çeyrek final etabı tamamlandı. Gruplarını ilk iki sırada tamamlayan takımlar, yarı final etabında mücadele etmeye hak kazandı. Altyapıdan yetişen genç sporcu ağırlıklı kadrosuyla çeyrek finallerde G Grubu’nda mücadele eden ve oynadığı 3 maçın 2’sini kazanarak adını yarı finale yazdıran Mehmet Erdem Marmara Akademi Spor Kulübü’nün kurucularından ve başantrenörü Erdem Hangül, takımının performansını ve çeyrek finalleri Voleybolun Sesi’ne değerlendirdi:

“Mehmet Erdem Marmara Akademi Spor Kulübü olarak 2. Lig çeyrek final müsabakalarında 2 orta oyuncu ve 1 pasör çaprazı oyuncumuzun sakat olması nedeniyle eksik kadro katılmamıza rağmen diğer sporcularımızın özverili, cesaretli ve inanmış şekilde mücadele etmeleri bizleri gururlandırdı. 13 kişilik kadromuzla katıldığımız çeyrek finallerde sporcularımızın yaş ortalaması 17.8 olmakla birlikte Yıldız ve Genç takım ağırlıklı olan takımımız turnuvanın tüm maçlarında ekstra performans ortaya koymuş ve hakkıyla yarı finale yükselmiştir.
Grubumuzda bulunan Yeni Sincan Spor Kulübü, Bergama Belediyesi Spor Kulübü tecrübeli, iyi sporculardan oluşmuş maddi yönden de yatırım yapmış takımlardı. Turnuvanın dostane bir şekilde bitmesi bizleri sevindirdi. Bergama Belediyespor, Sincan Spor Kulübü ve Elazığ Belediye Spor Kulübü’nün yöneticileri, antrenör ekibi ve sporcu arkadaşların inanılmaz centilmen olmaları ve dostane samimi yaklaşımları bizlerin en büyük kazancı oldu. Çeyrek finallerdeki müsabakalarda hakem, gözlemci ve saha personeli olmak üzere herkese özverili davranışları için ayrıca teşekkür ederiz.”

“YETİŞEN BİR OYUNCU FİLİZLENEN FİDAN MİSALİDİR”

Altyapıya verdikleri öneme de değinen Erdem Hangül sözlerine şöyle devam etti: “Spor okulu gelir kaynağımızla çoğunluğu kendi altyapımızda oynayan sporcularımızla yarı finale yükselmiş olmak bizleri onurlandır. Amacımız ve hedefimiz her zaman oyuncu yetiştirmektir. Başarı bugün olur yarın olmaz ama yetişen bir oyuncu yeni filizlenen fidan misalidir, büyüdükçe gurur duyar ve meyve verdikçe mutlu olursun. Zehra Güneş örneğinde gördüğümüz gibi, voleybola başlattığımız ilk günden bugünlere geldi ve bizleri çok gururlandırdı. Sporcularımızın geleceklerine de tanıklık etmek çalışmalarımıza güç katıyor.”

YARI FİNALLERDE MÜCADELEYE DEVAM

“Bütçeli birçok takıma karşı yarı finallerde hedefimiz; oynayacağımız maçları kazanmaya çalışmak, mücadele etmek, iyi oyun izletmek ve eksik yönlerimizi gidermiş olup daha iyisini yapmak için çabalamak olacaktır. Yarı finallere katılacak olan tüm takımlara, hakem ve gözlemcilere başarılar dilerim.”

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.