Rykhliuk: “Ülkemde hiç kimse güvende değil”

Misli.com Sultanlar Ligi takımlarından Kuzeyboru’nun Ukraynalı oyuncusu Olesia Rykhliuk, DHA’dan Erkan Altuntaş’a konuştu.

Rykhliuk, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Şu an ülkemde hiç kimse güvende değil. Ailem de şu an Kiev’de yaşıyor. Kendi oturdukları binada sığınak oluşturmuşlar. Ukrayna halkıyla ve askerleriyle çok gurur duyuyorum. Cumhurbaşkanımız Zelenski’ye dünyada sadece söz ve kelimelerle değil, gerçekten aksiyon olarak destek olan herkese çok teşekkür ederim.

‘No war’ (Savaşa hayır) yazılı bantla maça çıktım çünkü 21. yüzyılda hiçbir savaşın olmaması gerektiğini ve sorunların diplomatik yollara çözülmesi gerektiğini savunuyorum. Kuzeyboru Kulübü de Eczacıbaşı Dynavit maçı gelirlerini ve 150 bin TL’yi Ukrayna’ya bağışladı. Bu olay tüm kulüplere örnek oldu.”

“TÜRK VATANDAŞLARINDAN BİRÇOK DESTEK MESAJI ALDIM”

Türk vatandaşlarından da destek mesajları aldığını vurgulayan Rykhliuk, “Türk halkına çok teşekkür ediyoruz. Türk vatandaşlarından birçok destek mesajları aldım. Mesajlar gerçekten beni mutlu etti. Tüm Ukrayna ve orduda savaşanlara da çok büyük bir güç veriyor. Ailemle sürekli konuşuyorum. Geceleri ailemden sadece bir kişi uyanık kalıp, sürekli nöbetleşe bekliyorlar. Saldırılar olduğunda sığınaklara giriyorlar. Özellikle son saldırılar evimize yakın noktalarda olmuş. Telefonla konuşurken duydum. Rus ordusu şu anda sivillere de saldırdığı için sadece ailem değil, herkes çok korkmuş durumda.” diye konuştu

Erkan ALTUNTAŞ / Aksaray (DHA)

Haberi Paylaş

Comments are closed.