Hırvatistan’da Ferhat Akbaş ile yollar ayrıldı

Hırvatistan Voleybol Federasyonu ve Hırvatistan Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Ferhat Akbaş, iki yıllık birlikteliğin ardından yollarını ayırdıklarını açıkladı.

Ferhat Akbaş, yaptığı paylaşımda ayrılıkla ilgili olarak: “Voleybola tutkun ve kendini adamış bir takımla çalışmak benim için çok özeldi ve gerçekten eşsiz kalacak. Burada son iki yıldır saha içinde ve dışında birlikte çalıştık, geliştik ve omuz omuza ilerleme kaydettik. Zaferleri birlikte kutladık, yenilgilerden sonra birbirimize destek olduk, sevinç ve üzüntü anlarını paylaştık. Her şeyi birlikte yaşadık, hep ilerlemenin hayalini kurduk.” ifadelerini kullandı.

Veda zamanının geldiğini belirten Akbaş: “Bu süre zarfında Hırvatistan için güzel hikayeler yazdık. Hırvat voleybolunun bir parçası olmaktan her zaman gurur duydum. Ancak artık veda etme zamanı geldi. Geriye dönüp baktığımda muazzam bir potansiyel görüyorum ve umarım ki Hırvat voleybolu ilerlemeye devam eder. Birlikte çalıştığım her sporcuya minnettarım. Kalbimde her zaman ayrı bir yere sahip olacak bu ülkeye her şey için bir teşekkür borçluyum.” dedi.

Hırvatistan Voleybol Federasyonu Genel Sekreteri Frane Zanic ise: “Sayın Akbaş’a Hırvatistan Milli Takımı için yaptığı her şey için teşekkür ediyoruz. Özellikle tarihimizde ilk kez katılmaya hak kazandığımız VNL için. İkinci yılda birçok genç oyuncuyla ve ilk kez milli takıma forma giyen birçok oyuncuyla oynadık. Ferhat Akbaş ile 2 yıldır sürdürdüğümüz işbirliğinden çok memnunuz. Kendisine kariyerinin devamında başarılar diliyoruz. Umarım birbirimizi tekrar görürüz.” şeklinde düşüncelerini paylaştı.

 

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.