İBB rövanşı aldı 3:1

Aroma Erkekler 1. Ligi ikinci devre ilk maçında karşı karşıya gelen iki ekipten gülen taraf, ilk maçta 3:1 mağlup olduğu rakibini aynı skorla yenen İstanbul Büyükşehir Belediyesi oldu.

Çoğunlukla Ivan Miljkovic’i kullanan Fenerbahçe Grundig karşısında iyi blok kuran ev sahibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 8:6 önde geçtiği ilk teknik molanın ardından Brook Billings’in etkili hücumları ve Jeroen Trommel’in akılcı servisleriyle setin kontrolünü elinde tutarak ikinci araya da 16:11 ile girdi ve seti bitiren taraf oldu 25:20.

Her iki takımın da özellikle ortadan yaptığı çok basit hücum hataları iyi değerlendiren, bu kez konuk Fenerbahçe Grundig oldu ve 6:8 geçilen ilk aradan sonra file üzerine adeta duvar örerek farkı iyice açtı ve İBB’nin yaptığı tüm oyuncu değişikliklerine rağmen kısa sürede son noktayı koydu 13:25.

Üçüncü setin başında iyi blok yapan ve rakibini oyundan düşüren İBB, 6:3’ten sonra rakibinin etkili servislerine iyi manşet getiremeyince ilk araya giren konuk FB Grundig oldu 7:8. Emre Batur’un iyi blok yaptığı bölümde farkı üçe kadar arttıran (11:14) FB Grundig, rakibinin inatçı defans anlayışını geçemedi ve ikinci teknik molaya İBB ulaştı 16:15. Skor 20’de kilitlendikten sonra sahneye çıkan genç Muhammet Ertuğrul, file üzerindeki etkinliği ile takımını 22:20 öne taşıdı. Tartışmalı file kararlarının ardından kullandığı servisi kaçıran FB Grundig, seti 25:22 kaybetti.

Son derece moralli başladığı dördüncü sette daha hızlı oynayarak az hata yapan İBB 14:8 öne geçerken FB grundig teknik ekibi her iki molasını da kullanmak zorunda kaldı. Geri kalan bölümde farkı iyice açan ev sahibi takım, rahatlamanın da getirdiği basit hatalara rağmen seti 25:17, maçı da 3:1 kazanarak hem ilk devredeki maçın rövanşını aldı, hem de rakibini liderlik koltuğundan indirdi.

İstatistik…

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ-FENERBAHÇE GRUNDIG:3-1

Salon: Burhan Felek

Hakemler: İlhami Şenyurt, Esat Danzili

İBB: Hüseyin, Trommel, Fırat, Billings, Mustafa, İbrahim, Burak(L), Murat, Muhammet, Antanovich, Yankı

FB Grundig: Kemal, Miljkovic, Turgay, Emre, Arslan, Coskovic, Serkan(L), Soner, Ersin, Hakan

Setler: 25-20, 13-25, 25-22, 25-17

Süre: 95 dakika (23-21-29-22)


Haberi Paylaş